Ділитися хлібом – подвиг

У Львові презентували книгу про тих, хто рятував українців від голодної смерті в 1932–1933 роках

Напередодні відзначення 80-х роковин Голодомору у Львові презенту­ва­ли унікальне видання “Людяність у нелюдяний час”, де вперше зібрано дані про доброчинців у час Голодомору – людей, які допомагали вижити тим, хто голодував. 
Коли убивають голодом, ділитися хлібом – под­виг. Ця книга – про тихих геро­їв німої війни, яку вів то­та­літарний режим проти українських селян. Проект втілено Громадським ко­­мітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Упорядники книги — історики Володимир Тилі­щак та Вікторія Яременко, інформує прес-центр Центру досліджень визвольного руху. 
У виданні подано інформацію про понад 140 осіб, прізвища та імена яких встановлено на основі документальних даних та усних свідчень. “Це були різні люди – і голови колгоспів чи сільрад, і звичайні матері. Всі вони сприймали чужий біль, горе як власне і, відриваючи останню крихту від себе, ділилися з іншими, рятуючи їх від голодної смерті”, – каже один із упорядників книги історик Володимир Тиліщак.
Роботу над проектом розпочав у 2009 р. Український інститут національної пам’яті. Тоді на адресу Інституту надійшла значна кількість листів зі спогадами врятованих про своїх рятівників, а також очевидців доброчинності. Саме ці матеріали склали основу збірника. “Серед хаосу, безкінечної вервиці смертей і страху продовжували жити люди, що не злякалися, не втратили благородства і протягнули руку допомоги приреченим. Без знання таких праведних людей, доброчинців у часи Голодомору, національна пам’ять про цей злочин проти українського народу не є повною”, – зазначають у вступному слові до книги співкоординатори Громадського комітету.
“Такі герої насправді бу­ли у кожному українському селі чи місті. Тож ця книга – лише перший крок у шляхетній справі відновлення і гідного вшанування пам’яті тих, хто був прикладом людяності у нелюдяний час”, –наголошує упорядник книги Володимир Тиліщак.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4800 / 1.53MB / SQL:{query_count}