Ілюзія боротьби

Громадські організації поскаржаться Президентові на прокуратуру та міліцію

Громадські організації поскаржаться Президентові на прокуратуру та міліцію

zik.jpg 

Громадський форум Львова планує звернутися з листами до Президента України Віктора Ющенка та генерального прокурора України Олександра Медведька з інформацією про саботаж органами прокуратури та міліції Львівської області виконання президентського доручення від 6 травня 2008 року про реалізацію заходів, скерованих на протидію корупції. Про це вчора під час засідання Львівського прес-клубу повідомив член Громадського форуму (ГФЛ), голова Асоціації платників податків Львівщини, депутат Львівської міськради Теодор Дяків.

Із червня в Управлінні Служ­би безпеки у Львівській області щоп'ятниці відбуваються засідання оперативної групи з протидії корупції, співголовами якої є представники СБУ та прокуратури області. Участь у цих засіданнях беруть також представники громадських організацій та ЗМІ. Групу на Львівщині, як і в інших ре­гіонах України, створили на виконання згаданого доручення В. Ющенка. "Спочатку робота оперативної групи (її мета - протидіяти корупції, що загрожує національній безпеці) була активною. Втім, спершу на засідання перестали приходити представники міліції Львів­щини, а згодом і прокуратури області. Отож міліція та прокуратура перестали виконувати доручення Президента",  - зазначає О. Мацех, координатор ГФЛ. Нині ж на засіданнях оперативної групи зі силовиків присутні лише представники СБУ.

За час роботи групи, себто з червня й досі, на її засідання представники третього сектору Львова подали 13 ініціатив. Як каже Т. Дяків, окремі результати є, але небагато. Серед того, що вдалося досягнути, - скасування обов'язкового страхування (75 грн) під час подання документів на оформлення закордонного паспорта. Загалом депутат міськради виокремлює три етапи роботи групи. "На першому етапі (червень) ми чули звіти представників правоохоронних та органів контролю про виявлені всередині цих органів випадки корупційних дій їхніх працівників, складені протоколи про корупцію  та результати розгляду цих протоколів у судах. На другому етапі (липень - вересень) претензії ГФЛ були скеровані на усунення системних та масштабних корупційних схем, створених самими правоохоронними і контрольними органами - учасниками групи з протидії корупції", - говорить Т. Дяків. Скажімо, йдеться про незаконні перевірки фірм з метою "виявлення фактів порушень". Це несанкціонований обшук з витребуванням документів, а не проведення тематичної перевірки впродовж визначеного часу стосовно підтвердження наявності чи відсутності конкретно визначених порушень законодавства, прав  та інтересів громадян. Дяків зазначає, що форма скерування на перевірку, яка визначає, задає формат перевірки, не доведена до керівників райвідділів міліції Львова та області для застосування. "Офі­цери міліції давали неправдиву інформацію. Нічого дивного немає, що, не маючи можливості спростувати наші вимоги якось документально, вони просто перестали приходити", - каже Т. Дяків.

 Під час третього етапу (серпень - листопад) від ГФЛ прозвучали вимоги до співголови оперативної групи з боку обласної прокуратури  вжити заходів для припинення виявлених порушень прав громадян зі сторони підрозділів міліції та Львівської міськради та її виконкому. Натомість прокуратура припинила участь у засіданнях.

 Депутат міськради певен: Президент, отримавши листа від представників громадських організацій Львова, якщо захоче і зможе змінити ситуацію, то це зробить. Головним месиджем у листі до глави держави, яка каже Дяків, буде те, що прокуратура, яка зобов'язана боротися з корупцією, "уникає своїх прямих функцій, ігноруючи згадані засідання оперативної групи з протидії корупції". Так чи інакше Олег Мацех оптимістично зазначає: незважаючи на відсутність представників міліції та прокуратури, роботу групи припиняти наразі не будуть. Мовляв, і надалі є потреба у її діяльності. Він наполягає, що не була створена штучно і не є штучною нині. "Хочемо еволюційним шляхом, а не революційним, боротися з корупцією", - говорить він. Представник обласної прокуратури, який відвідував засідання групи, начальник відділу нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами та іншими установами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Ростислав Флис коментувати "Пошті" заяви представників ГФЛ відмовився, порадивши подати письмовий запит та звернутися у прес-службу прокуратури.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4645 / 1.57MB / SQL:{query_count}