Чиновники вкотре пообіцяли запустити єдину службу допомоги
Володимир Шандра, міністр з надзвичайних ситуацій України, під час своєї вчорашньої поїздки до Львова вкотре пообіцяв, що службу таки впровадять, але грошей на це наразі нема. Нагадаємо, єдину службу допомоги "112", аналог американської служби "911", планують запровадити в Україні вже майже два роки. Система успішно працює вже рік у Харкові. Зважаючи на досвід цього міста, пілотні проекти вирішили запустити у Львові та Києві.
"Харківська система почала працювати, оминувши законодавство, - розповідає Володимир Шандра. - Аби запустити проект на законних підставах, потрібно, щоб дозвіл на функціонування номера затвердив Кабінет Міністрів, а поки що такого рішення ніхто не давав..."
У Львові пілотним проектом займається Головне управління МНС у Львівській області. Базу їхньої диспетчерської служби розширили з 2 до 6 осіб, а систему виклику дзвінків цілком модернізували. Сьогодні, набираючи зі стаціонарного "01", а з мобільного "101", ви зможете просити допомоги в будь-якій надзвичайній ситуації, що сталася, а диспетчери скерують виклик на потрібну службу. Таке оновлення дає змогу фільтрувати виклики, адже близько 20% дзвінків зазвичай є "жартами" дітей.
"Тепер, коли диспетчер отримує виклик, він бачить на екрані, з якої точки міста було здійснено дзвінок, - пояснює Володимир Хан, начальник відділу зв'язку ГУ МНС у Львівській області. - Легко розкрити жартівників, бо очевидно, що якщо виклик з вул. Підвальної про пожежу на іншому кінці міста, то факт загоряння видається дуже сумнівним".
Та скерувати виклик на іншу службу може тільки МНС, усі інші служби поки що змушені просити потерпілих передзвонити на потрібний телефон. За словами Віталія Туровцева, працівника прес-служби ГУ МНС у Львівській області, у таких випадках втрачаються дорогоцінні хвилини. Якщо ж службу "112" таки запустять, то час виклику можна буде значно скоротити.