Нині у Львові налічується 26 аварійних будинків. Унаслідок довготривалої експлуатації у будівлях з’явилися тріщини у несучих стінах, зруйнований фундамент, з’явились перекоси віконних і дверних отворів. Такі домівки є небезпечними, бо будь-якої миті можуть обвалитись!
Деякі будинки перебувають у аварійному стані ще з 1992 року. Ба більше, в більшості із них і досі мешкають люди, які не мають можливості виселитися. Негайної заміни житла зараз потребують 194 мешканці Львова.
“Найбільше аварійних будинків у Залізничному, Шевченківському районах та в центрі Львова. До списку аварійних будинків потрапили будівлі на вулицях: Уляни Кравченко, 9, Широкій, 26, Олесницького, 1,3,9, Аграрній, 4, Пропелерній, 75, Варшавській, 17, Личаківській, 97, Пасічній, 32-а, Світанковій, 41, Янки Купали, 5, Сінній, 11, Левицького, 96, Колодійській, 16, Шевченка, 57, Шевській, 10, Вузькій 1-а, Сніжній, 2, Веселій, 4, Івана Франка 12, 14 (флігель), Ярослава Осьмомисла 2, Рудненській, 6, Тісній, 9 та Лемківській, 9”, – розповів “Пошті” Борис Березяк, начальник відділу капітального ремонту житлового фонду Львівської міськради.
На його думку, основна проблема полягає в тому, що мешканців аварійних будівель слід виселяти терміново. Проте для цього немає коштів. Допоки ж там мешкають люди, технічно неможливо починати жодні ремонтні роботи. Зі слів Бориса Березяка, ці будинки треба повністю реконструювати або ж зруйнувати і побудувати на їхньому місці нове житло.
Деякі будинки перебувають у аварійному стані ще з 1992 року. Негайної заміни житла зараз потребують 194 мешканці Львова
“Зараз вартість квадратного метра, за ціною державних закупівельних норм, становить 5 тис. грн. Для відселення людей з цих будинків потрібно 114 квартир та близько 30 мільйонів гривень. Грошей для закупівлі такої кількості житла у міста немає, а також немає і вільних квартир, куди можна було б переселити мешканців”, – пояснив Борис Березяк.
У місті розробляють програму з ліквідації аварійного житла. Адже співфінансування з державного бюджету можливе лише за наявності відповідної програми. “Згідно із цією програмою, аварійні будинки обстежать. Визначать ті, які потребують ремонту в першу чергу, послідовність необхідних робіт. Депутати вже сформували бюджетний запит на наступний рік. У ньому просять передбачити у держбюджеті 30 млн грн на відселення людей із аварійного житла. Якщо ці кошти будуть на рахунку профільного департаменту, аварійні будинки підуть з аукціону на продаж і реконструкцію”, – розповів Борис Березяк.
Про те, коли відселять мешканців аварійних львівських будинків і реконструюють понищені будівлі, стане відомо лише на початку наступного року. А тим часом люди живуть як на пороховій бочці…
“Востаннє держава виділяла гроші Львову для цих потреб ще в 1998 році. Тоді місто отримало близько двох мільйонів гривень на відселення з аварійного житла мешканців центральної частини міста. З того часу бюджетних коштів більше не надходило” – резюмує Борис Березяк.