Із нового року львівська земля подорожчає. Її оціночна вартість зросте майже вдвічі, а з нею й орендна плата та податок на землю. Малий та середній бізнес протестує, киваючи на економічну кризу. Підприємці переконані: із ухваленням такого рішення варто зачекати хоча б рік.
Із нового року львівська земля подорожчає. Її оціночна вартість зросте майже вдвічі, а з нею й орендна плата та податок на землю. Малий та середній бізнес протестує, киваючи на економічну кризу. Підприємці переконані: із ухваленням такого рішення варто зачекати хоча б рік.
Нагадаємо, про намір переоцінити львівську землю управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради заявляло ще в серпні. Цього тижня у стінах Ратуші відбулися громадські слухання відповідної ухвали. Згідно із запропонованим проектом, землі міста поділять на 77 зон, а ті, своєю чергою, - на 359 оціночних районів. Кожна зона і кожен тип земель матимуть окремі коефіцієнти. Традиційно на вартість землі найбільше впливають чотири критерії: доступність до центру, екологія, соціально-містобудівна привабливість та інженерно-транспортне сполучення. Базова ж ставка становитиме 470,29 грн за квадратний метр. Зараз вона дорівнює 285,59 грн за метр квадратний.
За словами Ігоря Гуменчука, заступника начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, рішення затвердити нову нормативно-грошову оцінку земель Львова є цілком закономірним.
- Узагалі базову ставку вартості землі потрібно коригувати кожні 3-4 роки. Ми не вигадували чогось нового і, готуючи документ, користувались загальнодержавними коефіцієнтами коригування вартості землі. Окрім цього, ми провели моніторинг серед міст України, і оціночна вартість землі в них наразі перебуває в діапазоні 380 - 424 грн. До речі, з нового року мають встановити нові коефіцієнти для всієї України. Просто ми випереджаємо всіх на два місяці, щоб оперативно все встигнути, - запевнив Ігор Гуменчук.
Водночас перші, хто відчує запровадження нової нормативно-грошової оцінки земель, це дрібні підприємці-власники МАФів. Вже зараз вони заявляють про своє невдоволення і стверджують, що, зважаючи на фінансову кризу, ухвала не на часі. Як зазначив Андрій Антонищак, голова Асоціації підприємців "Я - львів'янин", зростання вартості оренди землі і земельного податку поповнить міський бюджет, але позначиться на вартості продукції та послуг. Тож у результаті потерпатимуть споживачі. Через це він має намір звертатися до міської ради з проханням відтермінувати прийняття ухвали, поки не завершиться економічна криза. Або принаймні впроваджувати її поетапно, щоб зменшити навантаження на підприємців.
Подібної думки дотримується і представництво Держкомпідприємництва у Львівській області.
- Наразі ми не бачили документа. Але обов'язково слідкуватимемо, щоб його приймали згідно з усіма законодавчими процедурами. Окрім цього, минулого тижня ми звернулися листом до міської ради з проханням утриматися від прийняття рішень, які спричиняють зростання оренди землі, місцевих податків, патентів, тощо, - розповів Тарас Медвецький, в.о. голови представництва Держкомпідприємництва у Львівській області.
Водночас Ігор Гуменчук запевняє, що зростання оціночної вартості землі все одно відбуватиметься на загальнодержавному рівні. Та й для того, щоб переукласти договори оренди та провести всі розрахунки, надається три місяці. "Тож підприємці матимуть час адаптуватися", - стверджує чиновник.