“Азовінтекс”: крапка чи кома?

Щастя на голову: імовірно, Львів матиме аж двох генпідрядників стадіону: перший - від міського голови, другий - від депутатів

Щастя на голову: імовірно, Львів матиме аж двох генпідрядників стадіону: перший - від міського голови, другий - від депутатів

exkavator.jpg 

На місці майбутнього євростадіону вкотре починають роботи. 58 одиниць техніки та майже сотня працівників компанії "Азовінтекс" прибули до Львова з Маріуполя і почали розташовуватися біля місця майбутньої спортивної арени. Як розповів журналістам мер Львова Андрій Садовий, міська рада визначилася з генпідрядником, який будуватиме стадіон, і навіть підписала з ним угоду. "Щасливчиком" стала фірма металургійного магната Сергія Тарути та його брата Олександра ВАТ "Проектно-будівельне підприємство "Азовінтекс". Визначали ген­підрядника у найкращих традиціях підготовки Євро у Львові - кулуарно. Депутатів, які останнім часом почали жваво цікавитися львівським євро­процесом та активно боронити своє право ухвалювати рішення щодо підготовки до чемпіонату, слова позбавили.

"Ми вислухали пропозиції всіх компаній спільно з керівництвом обласної адміністрації, ради та спеціально створеної депутатської комісії. У фінал вийшли три претенденти: українська будівельна компанія "Азовінтекс", турецька компанія "Yeditepe" та архітектурне бюро Юрія Серьогіна, яке представляло німецьку компанію "Hochtief". Щоб не помилитися у виборі, ми звернулися до Міністерства регіонального розвитку та будівництва.

За результатами наради всі дійшли думки, що оперативно почати будівництво може тільки компанія "Азовінтекс". Ми подали заявку у міністерство, щоб нам дозволили укласти угоду на весь комплекс робіт. Такий дозвіл ми отримали, тож підписали угоду. Очікувана вартість стадіону становитиме 609 млн 581 тис. 588 грн. Ми легітимно маємо весь пакет документів. Угода підписана. І техніка вже прибула до Львова", - розповів міський голова Львова Андрій Садовий ("Пошта" свідомо дає тут і надалі дослівні цитати міського голови).

Однак запевнення мера Львова піддають сумніву міські обранці. Проти одноосібного визначення генпідрядника різко висловилися депутати ЛМР. "Міський голова непрозоро отримав дозвіл Мінекономіки на єдиного генпідрядника. Водночас ми вже отримали 12 заявок на конкурс, який оголосили шостого листопада. Проте сьогодні роботу цієї комісії і сам конкурс виконавчі органи просто нівелюють. Тепер треба питати у громади: чи готова вона дати дозвіл на будівництво стадіону за бюджетні гроші", - сказав Юрій Гудима, голова фракції БЮТ у міській раді.

Попри те, що львівський стадіон вже має свого забудовника, депутати таки планують закінчити проведення свого конкурсу на генпідрядника-інвестора та 21 листопада назвати свого будівельника ста­діону. Що робитиме Львів з двома претендентами на один ласий шматок, поки що не відомо. Однак наразі козир у руках міського голови, оскільки саме його претендент має "благословення" з Кабміну, за яким останнє слово. Розуміючи, що історію львівського Євро написали без них, міські обранці погрожують чільникові міста ... кримінальною відповідальністю за перевищення службових повноважень. За словами Володимира Гірняка, депутата міської ради, управління капітального будівництва мало право підписати угоду лише за результатами конкурсу, а не ґрунтуючись на особистих домовленостях. Окрім цього, відповідно до ухвали міської ради, текст договору генпідряду мав бути погоджений з бюджетною комісією та робочою групою, але цього зроблено не було. За словами депутата, така поведінка міського голови має стати предметом зацікавлення правоохоронних органів, до яких і обіцяють апелювати міські обранці.

Водночас депутати планують звернутися до компанії "Азов­ін­текс" і запропонувати їй взяти участь у конкурсі, який проводить міська рада. Щоправда, навіщо фірмі претендувати на те, що вона вже і так має, незрозуміло.

Та навіть якщо припустити, що генпідрядника визначено остаточно, запитань у справі побудови стадіону таки не поменшало. І Андрій Садовий фактично відмовився відповідати на них журналістам під час прес-конференції, не вельми дипломатично закінчивши зустріч із представниками ЗМІ. По-перше, журналістам так і не показали, ба навіть не підтвердили існування проекту стадіону (злі язики стверджують, що Львів його просто не має). По-друге, незрозумілим є досвід компанії "Азовінтекс" у будівництві стадіонів. А по-третє, міський голова Львова так і не спромігся сказати, скільки ж коштів сьогодні є у міському бюджеті для початку будівельних робіт. "Ми передбачили в цьогорічному бюджеті виділити 80 млн грн на стадіон. Питання будівництва стадіону є пріоритетним, і треба робити певні преференції", - розповів міський голова. При цьому, крім загальних популістських фраз, Андрій Садовий чіткої цифри так і не сказав. Видається, що мер не знає, скільки саме грошей є зараз у бюджеті на будівництво, і не знає, звідки їх можна залучити. А обіцянка закласти решту вартості стадіону (а це 530 млн) у бюджети наступних років звучить аж надто оптимістично. Адже цьогорічний бюджет розвитку становить лише 195 млн грн.

За інформацією Любові Максимович, начальника управління фінансів ЛМР, гроші на будівництво стадіону планували брати із запозичень міської ради. Очевидно, йдеться про муніципальні облігації у розмірі 200 млн грн. Щоправда, щоб скористатися цими коштами, посадовцям потрібен дозвіл депутатського корпусу. А міські обранці доволі чітко дали зрозуміти, що такого погодження не дадуть. Тож домовлятися чільникові Львова з міськими депутатами таки доведеться.

exkava.jpg

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4702 / 1.59MB / SQL:{query_count}