Нове життя старих зупинок

У Львові є безліч зупинок електротранспорту, які потребують ремонту чи заміни

Львівські трамваї, безумовно, досі залишаються чи не головною родзинкою міста. Проте із плином часу вони стають аварійними, як і трамвайні зупинки міста. Того, що треба відремонтувати у старовинному Львові назбиралось вже дуже багато, на все просто не вистачає грошей. 
Відтак доводиться шукати для цього спонсорів. У Львові ними часто стають представники бізнесу. Так на вул. Княгині Ольги на кінцевій зупинці трамваю №3 нині завершують роботи з облаштування зупинки. Працювали над новою зупинкою ще з серпня, роботи було чимало. Нині ж там вже можна чекати на трамвай… На зупинці ще планують встановити кіоск для продажу квитків.
В середньому вартість однієї невеликої трисекційної зупинки сягає 16–18 тис. грн.
“Грошей на це не було ні в ЛКП “Львівелектротранс”, ні у міської влади. Тому знайшлись спонсори, які й виділили гроші на створення нової зупинки.   Раніше на цьому місці стояла зупинка-павільйон, вона була небезпечною. Дуже добре, що міські підприємці долучаються до благоустрою. Вони проявили ініціативу, ми посприяли і тепер маємо нову сучасну зупинку. Вона повністю задовольнятиме потреби людей, які користуються громадським транспортом”, – каже Руслан Кандибор, голова Франківської рай адміністрації Львова.
З його слів, загалом у Франківському районі є 30 зупинок, що потребують заміни, бо своє вже “відпрацювали” і виглядають вже зовсім неестетично. Цього року крім цієї зупинки відремонтували ще дві, щоправда державним коштом. Одна з них – кінцева тролейбуса на вул. Науковій (поворот на вул. Підстригача) і зупинка на перетині вулиць Тролейбусна – Наукова. В середньому вартість однієї невеликої трисекційної зупинки сягає 16–18 тис. грн. 
Мешканці прилеглих районів такій новації раді. На стару зупинку дуже нарікають, кажуть, що боялися до неї підходити, щоб нічого не впало на голову. “Це кінцева зупинка, ще й біля ринку, людей тут завжди багато. Стара  була  просто нікудишня, а ця дійсно виглядає по-європейськи, велика. Зручно, що є лавки, лише смітників нема. Щоправда, обіцяли встановити. Єдиним мінусом залишається  незручний перехід через трамвайну колію. Особливо важко перетинати дорогу з візочком. Треба поспішати, а колеса на тих вибоїнах застряганють”, – каже “Пошті” львів’янка Надія.
Загалом у Франківському районі є 30 зупинок, що потребують заміни, бо своє вже “відпрацювали” і виглядають вже зовсім неестетично
Зупинка на вул. Княгині Ольги є трохи нестандартною, адже значно більша за інші трамвайні зупинки міста. Її довжина понад 16 метрів. У яку суму загалом обійдуться роботи з її облаштування, поки не відомо, спонсори ж припускають, що близько 30-40 тис. грн. “Вона ще має бути засклена, посередині встановимо кіоск для продажу квитків, три смітники, проведемо освітлення і ринви для води. Також вистелимо плиткою перехід, де їздять трамваї. Нині ще займаємось парапетами, бо люди переходять дорогу не лише на пішохідному переході. Тут особливо небезпечне для пішоходів місце, бо зупинка знаходиться посередині двох проїжджих частин.
Щоб уникнути нещасних випадків, закупили дві тонни металу і наші працівники зараз зварюють парапети. Встановимо ці бортики, аби унеможливити перехід вулиці проти правил. Їх встановимо навколо зупинки по обидва боки – 50 м вправо та вліво.  Всі роботи плануємо завершити за місяць”, – розповів Микола Гула, заступник директора фірми-спонсора.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5549 / 1.55MB / SQL:{query_count}