Зима не за горами, тому у місті почастішали розмови про те, чи впораються дорожники з ремонтами вчасно. Тим паче, зважаючи на ситуацію зі затримками коштів у державному казначействі.
Нагадаємо: зараз ремонтують вул. Бандери – вул. Коперника на ділянці від вул. Чупринки до повороту трамвайної колії (музей “Русалки Дністрової”); вул. Городоцьку на ділянці від церкви св. Анни до ТЦ “Магнус”; вул. Б. Хмельницького на ділянці від пл. Осмомисла до вул. Мулярської; вул. Замарстинівську на ділянці від вул. Мулярської до вул. Гайдамацької.
Ці ремонти проводять у рамках співпраці міста з ЄБРР щодо відновлення дорожньої інфраструктури уздовж трамвайних маршрутів №2 та №6. Працює на цих ділянках турецька компанія “Онур”.
Найшвидше, зокрема у середині жовтня, для проїзду відкриють ділянку вул. С.Бандери – вул. Коперника. Нещодавно ситуація з ремонтом цієї вулиці була критичною, адже казначейство затримувало кошти на ремонт. На щастя, нарешті воно таки “пропустило” 27,5 млн грн.

|
фото: прес-служба міськради |
“Проплачені кошти – це співфінансування міста у співпраці з Європейським банком. Йдеться про роботи на вулицях Коперника, Городоцькій, Хмельницького. Час, який ми очікували на проплату казначейства, – 60 днів – був складним”, – розповів міський голова. Андрій Садовий додав, що наразі боргів перед Європейським банком немає. У ЛКП “Львівавтодор”, яке є замовником ремонтних робіт, обіцяють термінів не порушувати. Так, вул. Коперника розпочнуть брукувати вже з 16 вересня.
“Нині завершують роботи з демонтажу на вул. Коперника. Роботи вже виконано на 90%. Залишилось декілька ділянок у верхній частині вулиці. Зараз підготовлюють корито і починатимуть облаштування дорожнього одягу – спочатку піщаний шар, потім щебінь і після цього почнуть бетонні роботи, – розповів Євген Калитич, в.о. директора ЛКП “Львівавтодор”. – Після закінчення бетонних робіт встановимо трамвайні колії, котрі, відповідно до проекту, будуть безшумними, і лише після цього викладатимемо бруківку. Роботи тривають за графіком. Сподіваємося, що погодні умови нам не завадять”.
Держава не повернула місту 145 млн грн за роботи, які були виконані ще у 2011-му
“Онурівці” ж запевняють, що докладають усіх зусиль, аби покінчити з корками у місті, і якомога швидше пустити транспорт відремонтованими дорогами. “У середньому працюємо по 12-13 годин на день, але це також залежить від погодних умов, – розповів представник підрядної організації “Онур” Февзі Айранджоглу. – Зараз на вул. Коперника підключаємо стічні системи житлових будинків до колодязів, тому, буває, й продовжуємо робочий день. Не можемо ж ми залишати мешканців без каналізації... Зараз на об’єкті задіяно 160 працівників, але є ще люди поза об’єктом, котрі допомагають нам у роботі. Їх близько 200 осіб”.
На вул. Б. Хмельницького складніше
Вул. Богдана Хмельницького – одна з найскладніших ділянок, адже вона у старій частині міста, і там чимало не облікованих комунікацій, тому під час робіт доводиться змінювати проект.
Попри все, її також обіцяють закінчити вчасно (себто, за графіком) – до початку зими. “Проблеми виникли на вул. Б. Хмельницького тому, що не вдалося віднайти детальні креслення і плани підземних комунікацій, а ті що є, не завжди правильні. Через це нам інколи не відомо, де є деякі труби та комунікації. Це в свою чергу затримує роботу”, – розповів Євген Калитич.
На вулиці Коперника встановлять безшумні трамвайні колії
Ремонт вул. Городоцької планують завершити до середини листопада, на ділянці (вул. Шевченка – Шпитальна) виконано 92% демонтажних робіт, каналізацію влаштовано на 85% та на 10% – водопровід.
Тротуари – пізніше
Тротуари ж “замощуватимуть” в останню чергу. Зі слів Євгена Калитича, ця справа може затягнутись у часі, оскільки першочерговим завданням є відкриття вулиць для проїзду транспорту.
“У першу чергу нам потрібно зробити проїжджу частину і запустити транспорт. Тротуари робитимемо паралельно. Завершимо їх пізніше на тиждень-два ніж дорогу, не думаю, що ми залишимо їх так до зими”, – зазначив Євген Калитич.
… і знову про борги

|
фото: Андрій Польовий |
Гроші для доріг, які ремонтують у співфінансуванні з ЄБРР, є, а от з тими вулицями, які ремонтує місто за свої кошти, виникли проблеми. “По роботах, які ведемо за кошти міста, казначейство не має фінансового ресурсу для проплат”, – розповів міський голова. Андрій Садовий додав, що держава не повернула місту 145 млн грн за роботи, які були виконані ще у 2011-му.
Як уточнили в управлінні капітального будівництва, через непроплати казначейства, не перераховані кошти підрядникам за виконані роботи по вул. Пасічній, Богданівській, просп. Свободи. Також через затримки коштів районна адміністрація не може розпочати ремонт частини вул. Виговського.
Зріє бунт
Відтак учора, о 12.00, на вулиці Костя Левицького працівники шляхово-ремонтних підприємств пікетували Держказначейство.
“Нині Держказначейство заборгувало більше 3 мільйонів гривень. Люди вже втомились випрошувати гроші на зарплати, тому завтра о 12.00 розпочнеться пікет”, – повідомила Ольга Харатон, голова об’єднаних первинних профспілкових організацій працівників ЖКГ, інформує прес-служба міста. З її слів, ШРП Залізничного району не отримало від казначейства 709,3 тис. грн, ШРП Личаківського району – 291,1 тис. грн, ШРП Галицького району – 191 тис. грн, ШРП Шевченківського району – 195, 4 тис. грн, ПП “Парк Буд” – 123 тис. грн, ПП “Парк Буд Плюс” – 456,6 тис. грн, ПП “Парк-Плюс-Сервіс” – 456,6 тис. грн, ТзОВ “Галич Парк” – 333,9 тис. грн, ТзОВ “Деревій” – 433 тис. грн.
Нагадаємо, як писала “Пошта”, ремонт на вул. Пекарській обіцяють закінчити до 10 вересня, а на вул. Січових Стрільців за два тижні.