Зі середини серпня, як писала “Пошта”, 48% міських ліфтів перейшли на обслуговування в комунальне підприємство “Львівсвітло”. Там створили структурний підрозділ для технічного обслуговування та ремонту ліфтів, а також диспетчерських систем.
Відтак Львівсвітло тепер є господарем 957 ліфтів, що розташовані у Франківському, Шевченківському, а також частково Залізничному та Личаківському районах. Досі ці підіймачі обслуговували шість приватних фірм. “Сьогодні ситуація на цьому ринку надзвичайно складна, оскільки в 90-х рр. ліфти передали приватним фірмам. А ті, у свою чергу, не захотіли вкладати кошти для утримання об’єктів у доброму стані. Більшість ліфтів є достатньо старі, тому їх треба відновлювати. Звісно, потрібні чималі інвестиції”, – розповідає міський голова Андрій Садовий.
У “критичному стані” були вісім ліфтів. Наразі за кошти міського бюджету відремонтували пасажирський ліфт у житловому будинку на вул. Пасічній, витратили на це 223, 9 тис. грн. Зокрема, модернізували підіймач на вул. Величковського за 200 тис. грн.
“Вже маємо позитивні результати. Так, якщо раніше було 80-90 дзвінків зі скаргами та повідомленнями про поломки в тиждень, то зараз 35-40. Люди зрозуміли, що працюватимемо серйозно і хочемо зробити ліфти європейського зразка. До кінця року плануємо запустити чотири вантажні ліфти у місті, наразі таких працює два. Встановлено першу диспетчерську. Проаналізуємо як це працюватиме. Також плануємо обшити кабіни ще 12 ліфтів”, – каже Марина Строєва директор ЛКП “Львівсвітло”. Й наголошує: “Працювати доволі важко, тож просимо мешканців мати терпіння”.
Якщо раніше було 80-90 дзвінків зі скаргами та повідомленнями про поломки в тиждень, то зараз 35-40. Люди зрозуміли, що працюватимемо серйозно і хочемо зробити ліфти європейського зразка
Виявляється, спочатку фірми відмовлялися передавати ліфти у власність ЛКП “Львівсвітло”, але, зі слів Марини Строєвої, вже зараз ситуація є кращою. У свою чергу мер Львова не приховує, що місту необхідно мати долю “ліфтового” ринку. Ба, навіть у мерії попереджають: якщо ж приватні фірми, що обслуговують ліфти, не будуть інвестувати кошти в їхню реконструкцію, то комунальники й надалі перебиратимуть на себе цей ринок.
Що у найближчих планах Львівсвітла? До середини вересня повинні відремонтувати та модернізувати шість пасажирських ліфтів у житлових будинках. Загальна вартість таких робіт становить понад 1,2 млн грн.
До слова, тепер плату за ліфти, які обслуговує Львівсвітло, підвищать на 40%. “Тарифи не встановлює місто, а державна структура, яка чітко регулює ситуацію по Україні, – пояснює мер. – Щодо комунального підприємства, то тут ціни розраховують згідно показників: це і електроенергія, і заробітна платня. У Львові, до речі, ціна середня по Україні. Ми вперше затвердили для комунального підприємства ціну на обслуговування ліфтів. Приватні ж фірми подають свої розрахунки в державну інспекцію, а та приймає рішення. Кожен ліфт має свої розрахунки”.