Мешканці чотирьох будинків на вул. Стрийській погрожують пікетувати міську раду, якщо їм негайно не під'єднають обіцяне автономне опалення. Його встановлення, до речі, ініціював міськвиконком. Попри те, що роботи мали завершитися ще 15 жовтня, наразі до газопостачальної системи підключено лише 9 квартир з 46-ти. Чиновники розводять руками і стверджують, що не можуть знайти підрядника для виконання завершального етапу робіт.
Мешканці чотирьох будинків на вул. Стрийській погрожують пікетувати міську раду, якщо їм негайно не під'єднають обіцяне автономне опалення. Його встановлення, до речі, ініціював міськвиконком. Попри те, що роботи мали завершитися ще 15 жовтня, наразі до газопостачальної системи підключено лише 9 квартир з 46-ти. Чиновники розводять руками і стверджують, що не можуть знайти підрядника для виконання завершального етапу робіт.
Намагаючись "достукатися" зі своєю проблемою до владних кабінетів Ратуші, мешканці будинків №№ 36, 36а, 38 та 40 на вул. Стрийській надіслали міському голові Андрієві Садовому та секретарю Львівської міської ради Володимирові Квурту відкритого листа з проханням "надати термінову допомогу в завершенні ремонтних робіт".
"На 10 листопада в чотирьох квартирах взагалі ще не почато встановлення індивідуального опалення. В інших квартирах ремонтні роботи потребують значних доробок. А головне те, що до робіт з підведення та розводки газу взагалі не приступали в трьох з чотирьох будинків: №№ 36, 38 та 40. На дворі та в помешканнях - холод. Пенсіонери, діти мерзнуть і не знають, від кого чекати на допомогу. У разі, якщо на цьому тижні, до 16 листопада, ремонтні роботи не будуть завершені, ми готові вдатися до крайніх дій, в тому числі до пікетування Львівської міської ради", - йдеться у листі, який підписали 35 мешканців будинків.
Як розповів "Пошті" Борис Березяк, начальник управління житлово-комунального господарства ЛМР, проблемні будинки належать до так званих колишніх КЕЧівських, які раніше опалювалися від підвальної котельні. Минулого року їх передали на баланс Львівської міської ради. Зважаючи на те, що третина власників квартир у будинках вже встановила автономне опалення, а експлуатувати такого типу котельні взагалі заборонено, міськвиконком ухвалив рішення запровадити індивідуальне опалення у всіх квартирах. Кошти на це виділило Міністерство оборони у розмірі 970 тис. грн: 270 тис. грн на закупівлю обладнання, а 700 тис. грн на проведення всіх робіт зі встановлення і підключення.
- Ми встановили обладнання майже у всіх квартирах, однак в нас виникли проблеми з підключенням систем. Підрядна організація "ЕлітСервісПласт" займається лише встановленням систем опалення, натомість підключати їх до газопостачання вона не може. Для цього потрібна фірма, яка має відповідну ліцензію. І наразі ми не знайшли фірми, яка б погодилася завершити роботи. Зараз, як-то кажуть, саме "сезон" встановлення індивідуального опалення, і фірмам бракує потужностей для обслуговування такого великого замовлення, - розповів "Пошті" Борис Березяк.
За його словами, він звертався вже до щонайменше трьох фірм, які мають відповідну ліцензію, однак жодна з них не погодилась виконати запропоновані роботи. Варто зазначити, що шукати підрядника для виконання цих робіт чиновники почали ще в серпні, коли до сезону ще було далеко. Чиновник дивується, що жодна фірма не виявила бажання взяти таке велике замовлення.
Натомість Богдан Верещинський, головний інженер ПП науково-виробничої фірми "Спектр" (до якої теж зверталася міська влада), запевняє, що причини відмови цілком закономірні.
- Нам запропонували наймаруднішу роботу - підключення до системи газопостачання. Ця робота низько оплачується, але потребує багатьох погоджень і підписів "Львівгазу" та різноманітних інcпекцій. Натомість високооплачувану роботу зі встановлення самих систем виконувала інша фірма, якій потрібно лише дати акт виконання робіт замовнику. Крім того, нам запропонували тільки дев'ять квартир і дуже стислі терміни виконання. Навіть при тому, що кошторис задовільний, відривати людей на такий дрібний об'єкт нам не вигідно. Вже не кажучи, що кожна квартира має свого власника, з яким потрібно домовитися про час, коли він буде вдома і дозволить проводити роботи. Якби ми отримали замовлення в повному об'ємі, а не частинами, ми б не відмовилися, - резюмує Богдан Верещинський.