Скасовано ліцензію університету "Львівський Ставропігіон". Керівництво стверджує, що необґрунтовано
Не маючи жодного власного приміщення, бібліотеки та гуртожитків, "Львівський Ставропігіон" шість років давав студентам вищу освіту. Принаймні так стверджує Державна атестаційна комісія (ДАК). Цього тижня "за грубі порушення законодавства про освіту та ліцензійних умов надання освітніх послуг" вона позбавила університет "Львівський Ставропігіон" права навчати студентів.
За результатами перевірки, більшість кафедр не мала необхідної кількості науково-педагогічних працівників з науковими ступенями та вченими званнями. На деяких кафедрах не було жодного працівника із науковим ступенем. В університеті майже не велася наукова робота. Ба більше, заклад просто не мав жодних власних приміщень. Представники ДАКу стверджують, що "Ставропігіон" на папері орендував одинадцять приміщень, реально ж навчання відбувалося у трьох. У міністерстві стверджують: які умови - такий і результат. Роботи, які виконували студенти під час перевірки міністерства, показали реальний рівень їхніх знань: зокрема, з дисциплін "Макроекономіка", "Мікроекономіка", "Педагогіка" жоден студент не впорався із запропонованими завданнями. Як наслідок - 4 листопада університет позбавили ліцензії.
Із результатами перевірки категорично не погоджується ректор "Львівського Ставропігіону" Ярослав Кмет. За його словами, перевірка відбувалася з суттєвими порушеннями процедури, зокрема, ДАК не повідомила керівництво університету про перевірку за 10 днів, хоча мала би це зробити.
"Про перевірку знань студентів мали попередити завчасно. Але цього не зробили. Крім того, тести не відповідали програмі університету, а деякі містили в собі відразу дві правильні відповіді. Це стало причиною, чому студенти показали низький результат. Поки що ми не отримали офіційного повідомлення щодо результатів перевірки та рішення ДАКу про скасування ліцензії. Дізналися про це від прес-служби МОН", - розповів "Пошті" Ярослав Кмет.
За словами ректора, студенти та викладачі університету вже звернулися до Президента України з проханням скасувати рішення ДАКу. Якщо це не допоможе, пан Кмет обіцяє шукати правди в суді. Натомість чиновники міністерства переконані у своїй правоті.
Незважаючи на анулювання ліцензії, Міністерство освіти та науки обіцяє подбати про студентів, які залишилися без навчального закладу. А це трохи більше як 850 осіб. Їм мають допомогти продовжити навчання за відповідними напрямами підготовки в інших навчальних закладах. Однак ректор "Ставропігіону" запевняє, що жоден студент не планує переходити в інший ВНЗ.