Львів до зими наче готовий: техніку поремонтували, піскосуміш придбали. Та все може бути, як завжди, - кепсько
Перший сніг не мав би стати несподіванкою для комунальників Львова - принаймні в цьому "Пошту" запевнила міська влада. Хоча досвід попередніх років свідчить про цілком протилежне. Ця подія традиційно ставала для міста справжньою стихією і одразу ж спричиняла довжелезні корки на дорогах та масові незручності для городян та гостей міста.
Валерій Самойленко, начальник відділу благоустрою управління інженерного господарства Львівської міської ради, запевнив "Пошту", що вся необхідна для прибирання снігу на вулицях Львова техніка готова на 100 % та закуплено 11 тисяч тонн піскосуміші. Пісок, який придбали на двох львівських піскобазах, посипатимуть на проблемних ділянках, перехрестях та підйомах. За словами Самойленка, у мерії складено план механізованого прибирання обласного центру взимку, згідно з яким комунальники й працюватимуть. Загалом у місті Лева цієї зими вулиці від снігу очищатиме 139 одиниць техніки, з яких 35 машин посипатимуть дороги піскосумішшю. "За нашими розрахунками, цього цілком достатньо", - говорить посадовець. Мерія звітує, що цього року не лише відремонтовано наявну техніку, але й закуплено нову. Серед придбаного - комбіновані машини, які розкидатимуть пісок та очищатимуть вулиці від снігу. Нагадаємо, що у попередні роки, місто мало проблеми з браком водіїв прибиральної техніки. В. Самойленко каже, що цього року водіїв буде достатньо. На запитання, що може зашкодити вчасному прибиранню снігу, чиновник був лаконічним: "Об'єктивні причини - складні погодні умови". При цьому також зазначив, що відповідна диспетчерська служба пильно стежитиме за прогнозами погоди, а комунальникам надаватиме інформацію.
Ірина Маруняк, голова Галицької районної адміністрації Львова, повідомила "Пошту", що в їхньому районі цього року прибиратимуть сніг Львівське комунальне автотранспортне підприємство 1339, шляхоексплуатаційне підприємство Галицького району та, звичайно, двірники. "Ці два підприємства, з якими працюємо на договірних засадах, мають снігоприбиральну техніку. За їх інформацією, снігозбирачі та інший транспорт цілковито готові до зими. Ту техніку, яка потребувала ремонту, полагодили", - запевняє І. Маруняк. Посадовець каже, що Галицький район також повністю забезпечений піскосумішшю. Пісок уже засипали у спеціальні ящички, які розташовані на найбільш проблемних ділянках. Зокрема, мова йде про круті підйоми, як-от на вулицях Листопадового Чину та Стрийській. "Отож, зривів жодних не мало б бути. І перший сніг не стане несподіванкою для городян", - наголошує пані Маруняк.
Хоча й у Галицькому районі бракує двірників (в кожному ЛКП штат не заповнений на 5-6 прибиральників), але співрозмовниця говорить, що неприбраних від снігу ділянок взимку не буде: "Звісно, розподілятимемо роботу між двірниками. Скажімо, хтось працюватиме на 1,5 дільниці. Відповідно, й оплата праці буде більшою". До речі, з 1 листопада львівським двірникам підняли заробітну плату до 1 тисячі гривень. Не секрет, що більшість прибиральників - це люди похилого віку, яким доводиться прибирати сніг ще дідівськими методами, з використанням балій. Побачимо таку картину й цієї зими.