Паркова прогулянка бульдозером

Міська рада нарешті спромоглася зруйнувати бодай один самобуд у Львові. Причому чиновники так квапилися продемонструвати активну діяль­ність перед камерами журналістів, що навіть позбавили порушників права знести самобуд самотужки.

stina.jpg 

Міська рада нарешті спромоглася зруйнувати бодай один самобуд у Львові. Причому чиновники так квапилися продемонструвати активну діяль­ність перед камерами журналістів, що навіть позбавили порушників права знести самобуд самотужки. Того ж дня, щойно було отримано припис прокурора, під пильним наглядом депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою Львівської міської ради бульдозер зруйнував частину мурованого паркану, який самовільно збудував у Стрийському парку власник ресторану "Супутник", що біля дитячої залізниці.

Як зазначила Віра Лясковська, член депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою ЛМР, на зведення муру в керівництва ресторану немає жодних дозволів і погоджень. Документації на споруду самого ресторану в БТІ депутатам теж не надали. 

- Мур звели блискавично! А для того, щоб він не впадав в очі, його пофарбували у сірий колір, імітуючи старий мур. Наразі ми вивчаємо цей об'єкт, але вже зараз видно, що добудували не тільки мур, але й частину самої будівлі. І дозволу на добудову, я підозрюю, в них теж немає. Взагалі, потрібно чітко дослідити, який статус має ця споруда - постійний чи тимчасовий, - обурюється депутатка.

Про узаконення такого самобуду, на її думку, не може бути й мови, адже йдеться про будівництво на території пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного рівня.

- Власники ресторану порушили Закон України "Про природно-заповідний фонд України" і Земельний кодекс України, самовільно захопивши 0,22 га землі на території заповідного фонду України.  Тут обов'язково має бути відкрито кримінальну справу, - стверджує Віра Лясковська.

Припис на знесення огорожі видала прокуратура Львівської області. Директор ТзОВ "Супутник" Ярослав Рудий, озна­йомившись із документом, відразу пішов на лікарняний. Працівники ж підприємства називають загорожу вимушеним кроком.

-  Ми усвідомлюємо, що збудували паркан без відповідних дозволів, але ми мусимо якось захищатись. У парку жахлива криміногенна ситуація! Просто під стінами ресторану мало не задушили нашу співробітницю. Парк не прибирають і не освітлюють. Тут багато наркоманів. Ми щодня викидали купу шприців з-під порога ресторану. Нерідко нам били вікна чи завдавали іншої шкоди. Раніше хоч міліцейський патруль проїжджав час від часу, а тепер і цього немає! - стверджує Любов Дребот, заступник директора ТзОВ "Супутник".

Крім того, обурення рестораторів викликав і той факт, що працівники Ратуші приступили до негайного демонтажу цегляного муру. Тоді як, згідно з приписом прокуратури, це мали власними силами зробити власники ресторану. А відсутність документації на ресторан у БТІ взагалі їх здивувала, адже, за словами Любові Дребот, дитяче кафе "Супутник" відкрили ще 1959 року в комплексі з дитячою залізницею. Воно було державне, вже пізніше на його основі було створено ТзОВ ресторан "Супутник".

Разом з комісією на місце прибули Леонід Кравець, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львів­ській області, та Степан Татух, перший заступник начальника  Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області. На думку обласних чиновників, за такими порушеннями мали б пильніше слідкувати міські чиновники, а саме Андрій Павлів, директор  департаменту архітектури та містобудування ЛМР. Цікаво, що працівники ЛКП  "Зелений Львів", які прибирають територію парку, доволі тривалий час не помічали незаконного паркану.

Зараз власникам кафе загрожує штраф від Держархбудконтролю у розмірі половини вартості самовільного будівництва і близько 10 тисяч гривень від екологічної інспекції - за завдання шкоди заповідній зоні. 

Ірина Залецька

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4989 / 1.57MB / SQL:{query_count}