Уже два роки поспіль львівські двірники регулярно виходять протестувати під стіни міськради через мізерну оплату важкої праці. Це відбулось і на останньому пленарному засіданні цього четверга. Вимоги у протестуючих не змінилися, вимагають адекватно оцінити важку працю. Відтак, депутати обговорювали виділення додаткових 15 мільйонів на санітарне прибирання міста та на заробітну плату двірникам.
Під час пікету голова Львівської міської організації профспілки підприємств житлового господарства Ольга Юринець розповіла “Пошті”, що двірник нині має отримувати 1600 грн зарплати замість 1350 грн. Адже, якщо в державі росте рівень мінімальної зарплати, місцева влада повинна автоматично здійснити перерахунок. “Хоча сьогодні мінімальна зарплата в Україні – 1147 грн, львівським двірникам її розраховують відповідно до мінімальної станом на 1 січня 2011 року – у сумі 941 грн”, – стверджує вона.
З її слів, нині у ЛКП міста працює 2 500 двірників, понад 500 з них долучені також на прибирання комунальних територій. “Нас поставили перед фактом, що асигнування завершились у червні. Мені дуже боляче, тому що ці двірники сьогодні стали заручниками. Стільки людей прийшли сюди – раненько встали, зробили свою роботу і прийшли до за допомогою до депутатів! Звертаємося до них, бо ми їх обирали: шановні, поверніться обличчям до того двірника, не губіть його”, – каже Ольга Юринець.
Хоча сьогодні мінімальна зарплата в Україні – 1147 грн, львівським двірникам її розраховують відповідно до мінімальної станом на 1 січня 2011 року – у сумі 941 грн
Зі слів депутатів, така ситуація із браком коштів склалась через неправильний їхній розподіл. Мовляв, чиновники міськради на власний розсуд перерозподіляють статті витрат з міського бюджету. Таким чином, кошти на зарплатню двірникам пішли на ямковий ремонт, малювання турнікетів та косіння газонів. Про це на сесії міської ради заявив голова бюджетної комісії Яромир Самагальський.
“Депутати не будуть голосувати за виділення додаткових 15 млн гривень на санітарну очистку, оскільки ці кошти знову підуть на інші цілі. У бюджеті було передбачено 59,5 млн грн на благоустрій міста, в тому числі – 46 млн грн на санітарну очистку. 25,6 млн грн уже витрачені і як встановили депутати – 13 млн грн використали нецільово: на покоси, догляд за квітниками та дорожню розмітку. Ми солідарні з двірниками і можемо виділити 15 мільйонів, проте, за умови, що ці кошти підуть саме на зарплатню”, – зазначив Яромир Самагальський.
2 500 двіринків працюють в ЛКП міста |
Своє незадоволення висловив і міський голова. Він розповів, що головною причиною передчасного вичерпання коштів на саночистку міста була затяжна зима. Гроші витрачали на прибирання снігу аж до квітня. Щодо виділення додаткових коштів, міський голова лише за. “Цілком солідарний із працівниками ЛКП, які прийшли висловити свою позицію. Ми при формуванні бюджету не додали 15 млн грн, бо ці кошти були в нерозподіленому прибутку. Була домовленість, що ці кошти будуть додатково виділені, аби нормально прибирати місто. Тому що за ті кошти, які нині передбачені, функціонувати місто нормально не може. Бюджетні призначення на сьогодні фактично вичерпалися”, – розповів під час сесії Андрій Садовий.
Пленарне засідання сесії Львівської міськради тривало понад 14 годин. Питання щодо виділення додаткових 15 млн грн на санітарну очистку міста й на зарплату двірникам депутати розглянули вже наприкінці засідання - вже після опівночі їх таки виділили. 61 депутат проголосував “за”.