Парк "Знесіння" невдовзі може набути нового вигляду. На детальне проектування розвитку туристично-адміністративної зони парку з міського бюджету виділили чверть мільйона. Зокрема, на території парку, що займає 312 га, мають постати візит-центр та комплекс для обслуговування відвідувачів, що міститиме конференц-зал, бібліотеку, заклади громадського харчування, кімнати для ночівлі. Мають передбачити у проекті й освітлення парку. Проект стосуватиметься лише 25 га, мову про благоустрій іншої частини парку вестимуть пізніше.
Окрім побудови великих об'єктів, проект передбачає також благоустрій вхідної зони парку від вул. Довбуша та з вул. Кривоноса. "Це дуже важливий крок. Адже більшість людей приходить до парку саме з боку Шевченківського гаю або з Високого Замку. А територія парку "Знесіння" є віссю, яка з'єднує і опиняється якраз між двома цими пунктами, - сказав "Пошті" Олесь Завадович. - Оскільки це частина, яка контактує з містом, ми прагнемо там закласти стежки, які, до слова, будуть мати певний тип замощення". За словами Олеся Завадовича, у парку планують алею з умовною назвою "Історія каменю та камінь в історії". "Ми хочемо, щоб біля гори Лева (в народі - Піскова або Лиса гора) з двох сторін йшли такі собі прогулянкові навчальні маршрути: один - про камінь у природі, а другий - про камінь, який людина осмислила і надала йому форми. Тобто хочемо показати історію каменю - які породи видобувають у кар'єрах Львівщини, та камінь в історії - тобто як людина використовувала камінь і що з нього виготовляла", - розповів Олесь Завадович.
Окрім того, у планах адміністрації є створення геопарку, геологічних експозицій, триває й обговорення ідеї залізничного маршруту Підзамче - Личаків, створення тросових переправ, спортивних споруд тощо.
Проект готуватимуть упродовж двох місяців. Наразі окреслюють лише план-схему, основна ж частина роботи вже розпочнеться з нового року. Проектування на замовлення управління капітального будівництва Львівської міської ради виконує Інститут "Укрзахідпроектреставрація".
"Це вперше за багато років місто виділило кошти на проектування. Бо зазвичай ми отримували гроші лише на поточну господарську діяльність: зміцнювали схили, які змивала вода, ремонтували столики для відпочинку, вирізали зламані дерева. Найбільшою проблемою було вивезення відходів з парку. Бюджетні можливості, на жаль, не досягали того рівня, щоб у парку могли проектувати", - сказав Олесь Завадович.
За словами директора, адміністрація парку не сподівається лише на міський бюджет Львова, а намагається залучити й кошти з міжнародних грантів та від інвесторів.