У Львівській області за перше півріччя цього року зареєстровані два випадки захворювання на дирофіляріоз серед людей – у Пустомитівському та Бродівському районах. Про це повідомляє головне управління Держсанепідслужби України.
Дирофіляріоз – це небезпечне захворювання, яке поширене серед тварин (собак, котів, деяких диких ссавців), але останнім часом в Україні почастішали випадки цього захворювання і серед людей. Вона спричиняється Dirofilaria repens – тонким ниткоподібним паразитом, який може досягати до 30 см у довжину і локалізується переважно у підшкірній клітковині. У зараженому організмі тварини паразити досягають статевої зрілості і за добу народжують до 5 тис. личинок, які циркулюють у крові.
Тварина від тварини і людина від тварини не заражаються, це відбувається лише через укус комара. Безпосередньо від тварини людина заразитися не може, небезпеки для оточуючих хворий також не становить. Зараженню дирофіляріями піддаються люди різного віку. В організмі людини паразит росте повільно і досягає досить великих розмірів приблизно через 6 місяців.
Перші симптоми захворювання – хвороблива, можливо рухлива пухлина (ущільнення), у місці локалізації якої відчувається свербіж, біль і печія. Характерним симптомом захворювання є міграція паразита під шкірою до 30 см за добу. Також можуть спостерігатися головний біль, слабкість, нудота, підвищена температура тіла. Дуже часто вражається орган зору: шкіра повік, кон’юнктива, очне яблуко. Цікаво, що переважає правобічна локалізація, особливо при ураженні очей, обличчя і рук.
В усіх випадках необхідне хірургічне видалення паразита. Профілактика – захист від укусів комарами (сіткування вікон, використання репелентів, електрофумігаторів тощо), правильне утримання тварин, своєчасний їх огляд у ветеринара і лікування.