Львівські освітяни співпрацюватимуть із колегами з Підкарпатського воєводства у галузі виховання дошкільнят. Зокрема у Польщі пройдуть два цикли навчань – по тижню у серпні та вересні. На навчання поїдуть 20 працівників дитсадків, які готові впроваджувати польські новації.
Про це повідомили під час симпозіуму щодо проблем альтернативних форм дошкільної освіти. Він відбувся у рамках проекту “Бо які початки, таким буде усе”. Співорганізаторами цих заходів є Фундація WZRASTANIE, благодійна організація “Фонд соціальних інвестицій “ВИТАНІЯ” за підтримки депутатів Львівської міськради.
Зі слів польських експертів, їхня новітня метода відрізняється від звичної нам меншими групами – 3–15 осіб і так званими “малими проектами”, коли діти вивчають певну річ чи явище, як цілісну систему, їздять на екскурсії відповідно до заданої теми. До прикладу, коли діткам розповідають про корову, то пояснюють не лише її життя, але якого догляду вона потребує та везуть на екскурсію до ферми…
На навчання до Польщі поїдуть 20 працівників львівських дитсадків
“Передусім така розробка стосується жителів сільської місцевості, бо там є проблеми з підготовкою дітей до школи. Оскільки групи маленькі і займаються не довше п’яти годин, особливої потреби у окремому приміщенні немає, заняття проводять у сільських радах, бібліотеках, церквах. Нині у Підкарпатському воєводстві таких осередків 80, у них навчається 1200 дітей. До процесу виховання залучаються батьки, які допомагають вчительці наглядати за дітьми”, – розповів Домінік Кміт, експерт Fundaciji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komenskiego.
До теми |
Як кажуть організатори симпозіуму, проїзд, проживання та харчування для наших фахівців обійдеться орієнтовно у 40 тисяч злотих із коштів Євросоюзу. “На участь у проекті наразі зголосилася лише половина, тому заявки прийматимуть до 14 липня. При доборі перевагу мають ті, хто володіє польською та представляє державні садки, чи приватні, що діють при церкві”, – каже Тарас Яценко. |
У Львові у 90-х роках приміщення дитячих садочків міська влада віддавала в оренду. Як каже директор департаменту гуманітарної політики міськради Олег Березюк, за останні шість років у Львові повернули 130 груп. “Ні для кого не секрет, що ситуація з дитячими садочками в Україні – катастрофічна. Я мав можливість побачити на власні очі, як працюють альтернативні садочки у Польщі. Там діти разом із батьками співають, танцюють, бавляться, пізнають навколишній світ. Було б чудово, якби наші діти теж могли зростати у таких альтернативних дошкільних закладах”, – каже депутат міськради Валерій Веремчук.
Президент благодійної організації “Фонд соціальних інвестицій “ВИТАНІЯ” Тарас Яценко зазначив, що на Львівщині вже знайшли 10 приміщень під альтернативні садочки, зокрема у Львові, Рудно та Яворівському районі. Працювати над проектами почнуть, коли представники дитсадків приїдуть із навчання у Польщі. Організатори сподіваються на фінансування транскордонних програм Європейського Союзу, але також залучатимуть приватних спонсорів і органи місцевого самоврядування.