Безпечний відпочинок біля води

В області з 22 пляжів за результатами перевірок та лабораторних досліджень придатні для відпочинку лише… дев’ять

фото: sribnytsya.com.ua
Літо у розпалі: почався сезон відпусток, та й вихідних вдосталь, зокрема попереду День Конституції, тому вікенд буде довгий. Хто не має часу чкурнути кудись на море чи засмагати під закордонним сонцем, шукає альтернативу “під боком”. Сьогодні, звісно, якщо дощ не крапає, усі масово на вихідні вибираються до води. “Пошта” дізнавалася, які ж водойми на Львівщині пройшли перевірки.

Львів’янам є де плавати?

За інформацією міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, на адміністративних територіях Львівської міської ради за результатами інвентаризації торік обліковано 118 водних об’єктів. З них 22 водойми мають рекреаційне і декоративне призначення, в тому числі на двох організовано масовий відпочинок людей на воді – у Брюховичах та Винниках. Усі інші водні об’єкти (в тому числі річки і потічки) є невеликими природними і технічними (пожежними) водоймами.
Не на усіх 22 пляжах дотримані норми та правила як СЕС, так і аварійно-рятувальні
Зі слів обласних санепідеміологів, на Львівщині визначено 22 пляжі, які придатні для масового відпочинку на водних об’єктах у літньому сезоні-2013 при умові відповідної  їх підготовки та утримання в належному санітарно-гігієнічному стані. Як пояснили “Пошті” фахівці, не на усіх цих 22 пляжах дотримані норми та правила як СЕС, так і аварійно-рятувальні.    
Як повідомляє головне управління Держсанепідслужби у Львівській області, станом на вчорашній день за результатами проведених перевірок та лабораторних досліджень водойм за санітарно-мік­робіологічними та хімічними показниками підписні паспорти по дев’яти пляжах: озеро ресторанного комплексу “Колиба” в смт Брюховичі, озеро “Винниківське” у Винниках, озеро бази відпочинку “Майдан” Дрогобицького району, пляж Яворівського національного парку, пляж бази відпочинку “Шепільсько” у Стрийському районі, пляж на річці Стрий у Стрию, озеро в лісовому господарстві “Бухта вікінгів”, “Озерний край” та озеро на базі відпочинку “Львівська Швейцарія” у Пустомитівському  районі.
За порушення санітарного законодавства у червні оштрафували керівника бази відпочинку “Винниківське озеро”. В інші місця масового відпочинку на водоймах скеровані пропозиції власникам про усунення недоліків та встановлення табличок “Купання заборонено” в несанкціонованих місцях для відпочинку. З відкритих водойм у місцях купання відібрали та дослідили 69 проб води на санітарно-мікробіологічні показники, відхилення виявлено у двох пробах води Золочівського міського ставу, голові міста скеровані пропозиції по  очистці та впорядкуванню берегів ставу.

Страшна “водна” статистика

На превеликий жаль, ни­нішній відпочинок рідко про­ходить без оковитої… Та й аналіз випадків загибелі на воді свідчить, що основними причинами загибелі людей є купання у нетверезому стані, порушення правил поведінки під час перебування на воді, купання у не відведених для цього місцях та відсутність належного догляду за дітьми з боку батьків.
За інформацією управління надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради, цьогоріч у Львові на водоймі на вул. Симоненка вже потонула одна людина. А від початку року на водоймах області втопилося 34(!) особи, з них – двоє дітей. Еменесникам вдалося врятувати на воді дев’ятеро осіб, інформує прес-центр ГУ ДСНС України у Львівській області.
Від початку року на водоймах області втопилося 34 особи
Зокрема, за останні вихідні, 22-24 червня, у водоймах області втопилося п’ятеро людей: 22 червня в селі Єлиховичі Золочівського району в озері втопився 19-річний хлопець, 23 червня у річці Стрий в селі Заріччя Жидачівського району втопився 39-річний львів’янин, 24 червня під час купання в озері втопився 23-річний місцевий мешканець села Добряни Миколаївського району. Тієї ж доби до рятувальників надійшло повідомлення про те, що біля озера селища Малий Любінь Городоцького району виявлено тіло 52-річного чоловіка. Ще одна особа потонула 24 червня в селі Матів Сокальського району – під час купання в озері втопився 26-річний мешканець селища Жвирка. 

Як зробити купання безпечним? 

Тому нагадуємо правила поводження на водних об’єктах, щоб відпочинок не перетворився на трагедію.
фото: zk.mns.gov.ua
Коли купатися?
Найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, а заходьте поступово, можна спочатку декілька раз зануритися у воду. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді потрібно не більше 20 хв.
Де купатися?
Купатися треба на пляжах, водних станціях, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами є багато людей, то у разі небезпеки можна розраховувати на допомогу. Якщо у воді ви відчуваєте, що втрачаєте сили, або коли тіло зводять судоми, чи ви побачили потопельника, а самі не вмієте плавати, – не соромтеся, кличте на допомогу.
Де і як пірнати?
Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз – “солдатиком”. Не пірнайте в мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, бо ви можете ударитися об дно, знепритомніти та втопитися.
Категорично забороняється:
– заходити у воду в нетверезому стані;
– запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;
– підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються;
– стрибати у воду із плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;
– використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;
– допускати у воді грубі ігри з захопленням рук та ніг учасників;
– подавати фальшиві сигнали біди;
– засмічувати воду та береги водойми;
– тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж до пояса.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4448 / 1.59MB / SQL:{query_count}