В оселях львів'ян стане тепло тільки після морозів
Попри те, що тепловики погрожують подати газ тільки тим будинкам, які мають стовідсоткову оплату, як запевняє Богдан Кіт, директор ЛМКП "Львівтеплоенерго", морозити львів'ян ніхто не буде. Щойно почнуться заморозки, тепло постачатимуть всім споживачам. Водночас, цього опалювального сезону львів'янам не варто сподіватися на повноцінне тепло в оселях.
Ба більше, за словами Богдана Кота, цьогорічна зима буде важчою за всі попередні.
Адже, крім того, що тепловим підприємствам доведеться стовідсотково передоплачувати за газ що десять днів, розрахунки за газ між Україною і Росією проводитимуть в доларах США, відповідно до курсу НБУ, який сьогодні є нестабільним.
- До мене вже надійшов лист від ДК "Газ України", який повідомляє, що ціна газу може змінюватись, залежно від курсу долара щодо гривні. Наразі, за найкращими прогнозами, на наступний місяць ціна газу для постачальних підприємств може бути більше 900 грн за 1000 кубометрів. Вже зараз ми купуємо газ дорожче ніж 700 грн за 1000 кубів газу, тоді як у тарифі враховано ціну близько 600 грн. Тобто ми вже зараз маємо проблеми із покриттям своїх видатків, а з часом вони ще збільшаться. Складові тарифу зростають щомісяця, а процедура затвердження нових тарифів триває три місяці, - сказав Богдан Кіт.
За альтернативний варіант чиновник запропонував індексувати тариф, залежно від зростання вартості його складових. Тобто якщо вартість газу чи інша складової збільшується, то автоматично має зростати й тариф на тепло. Це дозволило б піднімати тарифи поступово на 5-10% щомісяця, а не як це планують, на 30-40% з нового року. Щоправда, таку ініціативу наразі не підтримали ані чиновники, ані депутати. Рішення про індексацію міськвиконком уже приймав минулого року, але пізніше його скасували.
Як запевнив "Пошту" Олексій Ткач, прес-секретар ДК "Газ України", механізму визначення ціни на газ, залежно від курсу долара, наразі немає.
Для цього потрібні відповідні постанови Кабміну та Мінфіну. Проте можна припустити, що за цим справа не стане. Тож Львів може опинитись перед реальною небезпекою, коли грошей вистачатиме лише на обігрів труб, а не помешкань. Від чого потерпатимуть не тільки львів'яни, але й теплові підприємства, які залишаться без прибутків і з судовими позовами на неякісно надані послуги.
Ірина Залецька ("Суботня Пошта"),
Анна Спіцина ("РадіоМан")