Серце Львова боїться вогню. При будівництві старої частини міста використано багато дерев’яних конструкцій, що сприяє легкому займанню. Давні будівничі переймалися питанням протипожежного захисту нашого міста набагато більше, ніж їх наступники. На водогонах стародавнього Львова донині справно функціонують пожежні гідранти (гідрант – пристрій, кран на водопровідній мережі для подачі води, здебільшого при гасінні пожеж), встановлені ще за часів Австро-Угорщини.
На водомережах міста Львова є 2603 пожежних гідрантів, з яких 373 (14%) непридатні до використання, що порівняно з минулим роком менше на 2,5 %; у тому числі 56 – заглушено, 150 – знято і 48 пожежних гідрантів заасфальтовано. Про це інформує прес-служби МНС у Львівській області.
Така ситуація небезпечна тим, що через несправні джерела водопостачання значно збільшується час гасіння пожеж, відтак можуть постраждати, або ж і загинути, люди. Адже того об’єму води, що знаходиться у пожежному авто, вистачає лише на 3-4 хвилини гасіння пожежі! Де ж будуть поповнювати автомобілі рятувальників запас води для цілей пожежогасіння, якщо поблизу будинку не виявиться справного гідранту? Звичайно ж, будуть шукати інші справні пристрої для забору води, які можуть виявитися за кількасот метрів або ж взагалі – на сусідній вулиці. Доведеться прокладати довжелезні рукавні лінії, або ж організовувати підвіз води. А це все – дорогоцінний час. За який можна було б врятувати майно, життя…
Найбільша кількість несправних пожежних гідрантів у Шевченківському районі 88 ПГ (22,6%), Личаківському районі 138 ПГ (27,0%) та Франківському районі 60 ПГ (12,8%). Така ситуація, вважають пожежники, створює передумови для несвоєчасної ліквідації пожеж, загибелі і травмування людей, значних матеріальних збитків.