Депутати шукають фірму для будівництва львівського стадіону, не визначивши при цьому правил конкурсу
Як і прогнозувала "Пошта" у попередньому числі, фірму, яка будуватиме євростадіон у Львові, 1 листопада Вікторові Ющенку так і не назвали. Під час брифінгу Іван Васюник, віце-прем'єр-міністр України, повідомив, що на прохання міського голови Андрія Садового дату оголошення генпідрядника з будівництва у Львові стадіону до Євро-2012 відтермінували до наступного тижня. "Я хочу прийняти сьогоднішні запевнення міського голови і ще раз повторити, що ми в уряді очікуємо, що наступного тижня міська влада визначиться і прийме рішення. Протягом наступного тижня буде підписана угода і через 7 - 10 днів розгорнеться будівельний майданчик і почнеться будівництво. Такий графік буде акцептований і прийнятий експертами УЄФА", - сказав високопосадовець.
Депутати Львівської міської ради, перейнявшись песимістичними настроями у місцевій пресі, вирішили припинити спекуляції щодо побудови у місті євростадіону і пояснити нарешті громадськості, хто, коли і за які гроші будуватиме спортивну арену. А щоб інформація виглядала повною - на прес-конференцію запросили ще й Олега Засадного, директора департаменту Євро-2012. Причому, схоже на те, що для чиновника цей захід виявився цілковитою несподіванкою. Та замість прояснити ситуацію, народні обранці, здається, примудрилися продемонструвати абсолютну нездатність міської влади порозумітися між собою та розібратися у діях один одного... Поки лебідь, рак та щука тягнуть воза в різні боки, перспектива спорудження стадіону у Львові стає все примарнішою.
Депутати нарешті визнали, що інвестора, який би профінансував будівництво стадіону, немає, і одразу ж... почали розповідати про песпективи його пошуку. "Компаній, які вміють і можуть побудувати стадіон у Львові, є достатньо, проте їх можна поділити на дві групи: ті, які хочуть бути винятково генпідрядниками, і ті, які, окрім суто будівництва, також мають інвестиційні пропозиції", - сказав Богдан Бедрило, депутат Львівської міської ради, член робочої групи з підготовки до Євро-2012. Визначати, кому з них довірити будівництво багатостраждального львівського стадіону, депутати мають намір на конкурсі. Його оголосять у четвер, 6 листопада, під час чергового засідання сесії міської ради.
Проте й тут не все однозначно. Адже, за словами депутатів, нині, щоб не зірвати графіки УЄФА, єдиний вихід для Львова - оголосити конкурс на визначення "інвестора-генпідрядника". Натомість Олег Засадний упевнений, що це неможливо. "Ми вже намагалися змішати в одне генпідрядника й інвестора. Це дуже складно, а в сьогоднішніх умовах просто неможливо прив'язувати процес будівництва до наявності інвестора. Бо ми не маємо на це часу. А лише напрацьовувати умови такого подвійного конкурсу юристам доведеться не менше року. Тому потрібно розділити конкурс на генпідрядника та інвестора", - переконує чиновник.
Тож який саме конкурс оголосять, до четверга залишиться інтригою. Відповідно й умов конкурсу наразі просто нема. На цьому тлі вельми цікаво звучать запевнення депутатів у тому, що Львів має достатньо фірм, які б хотіли брати участь у конкурсі. Адже, не знаючи умов гри, жодна солідна компанія не буде в неї бавитися. Тож не дивно, що попри запевнення у "якнайбільшій прозорості" конкурсу, ніхто й досі офіційно не називає жодної фірми-претендента.
Попри це, Олег Засадний переконує, що будівництво стадіону розпочнеться вчасно...
Тим часом, надавши Львову відстрочку, Іван Васюник попередив, що наступний контрольний термін настане 21 листопада. "А в грудні, на наглядовій раді, відбудеться заслуховування звіту України і Польщі про останній період підготовки", - додав віце-прем'єр-міністр.