Усе одно, що виграти у лотерею

Ажіотаж із квитками на море: “Пошта” дізнавалася, як львів’яни у сезон відпусток дістаються до півдня

“Хто – куди, а я – на море”,– популярна фраза серед українців. Охочі засмагнути під час літньої відпустки на морських пляжах та поніжитись у теплій водичці почали щорічну запеклу боротьбу за квитки, де, звісно, перемагає найбільш завбачливий!
Влітку Львівська залізниця обслуговує значно більше людей, aніж зазвичай, a подекуди та кількість сягає  до 20 тисяч осіб за добу,– зазначають залізничники. Тому “Пошта” вирішила з’ясувати, наскільки легко придбати нині квиток на море.

Скарги є, квитків  немає!

Вже на початку літа люди нарікають, що квитки дістати майже неможливо! “Хотіла поїхати наприкінці червня до сина у Сімферополь, але не зможу, залишилось кілька купе-СВ. А для пенсіонерки це ж надто дорого! Доведеться перенести поїздку на кінець липня, це найближчий час, коли ще можна придбати квитки за доступними цінами”, – розповідає “Пошті” жителька Львова Надія.
Як пояснили на Львівській залізниці, такий ажіотаж у сімферопольському напрямку щороку. З напрямом на Одесу та Херсон дещо легше, туди квитки теж масово скуповують, але не так панічно. “Сьогодні без проблем придбала два квитки до Одеси на середину липня”, – тішиться львів’янка Олена.
Зі слів пані Христини, касира головного залізничного вокзалу Львова, сьогодні, 8 червня, можна придбати квиток не пізніше, ніж на 22 липня, адже база з квитками доступна на 45 діб. Проте квитки на південь розкуповують у перший же день продажу, а на другий-третій – залишаються поодинокі бокові місця та кілька купе-СВ.
Таку тенденцію залізничники пояснюють можливістю он-лайн купівель квитків. Тому сидячи вдома за монітором, у вас більше шансів встигнути замовити для себе документи на проїзд. Багато людей обурюються, чому у львівських касах квитків на море немає, а їхні родичі мають можливість придбати їх у сусідніх областях.
“Кількість квитків на поїзд розподіляють відповідно до довжини маршруту та кількості станцій по ньому. Тому, коли львівська квота вичерпана – кажуть, що їх вже немає. Але потрібний вам квиток на той момент можна придбати, наприклад, у Тернополі”, – пояснила Юлія Грабова, працівниця прес-служби Львівської залізниці.
Коли квитків немає, співрозмовниця радить чекати, адже влітку їх часто повертають. Є шанс їх придбати навіть за одну-дві доби до відправлення.

“Морська” цінова політика

Загалом у південному напрямку зі Львова відбуває шість поїздів: два до Сімферополя, три до Одеси та один у Херсон. Щодо цін, вони залишились таким ж, як торік.
“Новий сімферопольський поїзд (№ 256), що почав курсувати з 1 червня, найдорожчий: повний квиток у купе коштує 296 грн, місце в купе до Одеси обійдеться в 244 грн, а до Херсону – 216 грн. Звісно, найдешевше їхати у вагоні-плацкарт: до Сімферополя – 155 грн, до Херсону – 130 грн, а до Одеси – 120 грн, діти отримують 25% знижку”, – повідомила “Пошті” пані Ірина, працівник “Довідки” головного залізничного вокзалу Львова.  
Зазначимо, найдешевше квитки купувати за 45– 40 днів до очікуваного відбуття. Щоб перестрахуватись, радять замовляти в інтернеті, як тільки відкриється попередній продаж. Далі ціна зростає відповідно до індексації, і найдорожче квиток обійдеться за одну-дві доби до відправлення – націнка становитиме понад 10% вартості квитка. 
“Пошта” нагадує, ціна коливається і у залежності від дня купівлі: у понеділок, четвер і суботу діє базовий тариф; у вівторок і середу – знижка 10%; а вартість квитків на поїзд у п’ятницю та неділю, навпаки, підвищується на 10%. Ото ж, щоб ваша поїздка була вдалою – подбайте про квитки заздалегідь.

До теми:

Нагадаємо, що з шостого квітня Укрзалізниця ввела іменні квитки. Проте при купівлі квитків паспорт із собою мати не обов’язково – можна просто вказати потрібне ім’я та прізвище. А при посадці на поїзд необхідно подати паспорт чи інший документ, що засвідчує особу.
Варто бути дуже уважним у разі втрати квитка! Попри те, що ваше прізвище та ім’я є у базі залізниці, сісти у поїзд не зможете, навіть якщо подасте паспорт і пам’ятатимете номер вагону та місце. На залізниці це пояснюють тим, що є люди із однаковим ім’ям і прізвищем. Хоча абсурдно, але залізничники припускають випадки, що ваш тезко захоче поїхати замість вас на море…
“У нас був випадок, коли жінка порвала конверт разом із квитком, думаючи, що він був порожнім, але зібрала його як пазли, склеїла і пред’явила при посадці – їй дозволили зайняти своє місце. Але якщо квитка на руках зовсім немає, паспорт не зарадить”, – каже Юлія Грабова.
Загалом, на одні руки видають не більше дев’яти квитків. Придбати чи забрати уже замовлений квиток у касі можна із 08.00 ранку, поки черги невеликі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4382 / 1.57MB / SQL:{query_count}