Сесію міськради перенесли
Пленарне засідання сесії Львівської міської ради із цього четверга, 23 травня, перенесено на 30 травня. Про це інформує прес-служба мерії. Рішення прийнято на пропозицію секретаря Львівської міської ради у зав’язку з тим, що 23 травня у Києві проводитимуть святкування Дня героїв. У святкуванні братимуть участь більшість депутатів Львівської міської ради.
“Майстерня міста” повертається
Виконавчий комітет міста ухвалив рішення щодо встановлення альтанок для проведення заходу “Майстерня міста”. Відтак, цього року львів’яни зможуть долучитись до збереження архітектурної спадщини Львова з 30 травня до 6 липня. Про це інформує прес-служба мерії. “В 2012 році такий захід проводився спільно з GIZ і міською радою. Він мав успіх. Цього року ж пропонується розширити трохи часові рамки – він почнеться 30 травня і закінчиться 6 липня. Місце проведення заходу – те ж”, - зазначила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища. “Майстерню міста” на пл. Ринок організовує проект “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини м. Львова” спільно з міською радою та громадськими організаціями. Захід має на меті залучити місцевих жителів до процесу обачного оновлення історичних будівель та покращення знань у сфері охорони пам’яток культурної спадщини.
Заблокований проїзд
На двох заїздах до парку “Замарстинівський” у Львові встановили металеві стовпці, щоб унеможливити заїзд в парк автомобілів. Про це повідомив на засіданні виконавчого комітету голова Шевченківської районної адміністрації Львова Олександр Удовенко, інформує zaxid.net. Також у Залізничному районі на вул. Любінській, 100, на початку травня встановили дев’ять квіткових ваз, щоб обмежити заїзд автомобілів на тротуар. Окрім того, до 1 червня на вул. Костя Левицького у Львові встановлять знак про обмеження заїзду транспорту, вагою понад 5 тонн.
Експонований іконостас
У Львові відкрили до огляду унікальний Богородчанський іконостас XVII століття, інформує zaxid.net. “Пам’ятка унікальна. Тут використовувалися матеріали вищого ґатунку. Відповідно, це позолота, підклад під позолото, срібло”, – розповів директор Національного музею Ігор Кожан. У двадцятих роках митрополит Андрей Шептицький викупив цей іконостас, кажуть, за тридцять тисяч доларів. Так він опинився в Національному музеї. Пам’ятку реставрували двадцять разів. Остання реставрація тривала сім років.
Відновити пам’ятки
Цього року на Личаківському цвинтарі відновлять п’ять надгробків. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради. Це надгробки як українців, так і поляків. Під час українсько-польських реставраційних робіт відновлюватимуть надгробки Леона Тварецького, Марії Анни Понініської, Юзефа Жуковського та Здзіслави Крувчицької та Ярослава Кулачковського. Етап цьогорічних робіт коштуватиме близько 950 тис. грн.