Ремонти, затори і пилюка…

У Львові влітку планують завершити ремонти вулиць Богданівської та Пасічної. Коли ж закриють одну з головних магістралей – вулицю Городоцьку – ще не відомо

Закриття на ремонт проспекту Свободи стало причиною неабияких заторів у центрі Львова. Водії добряче попсували собі нерви, втрачаючи час! На щастя, рух на цій ділянці вже відновили і центр розвантажився. Але ненадовго, бо на черзі ремонт вулиці Городоцької на ділянці від церкви св. Анни і до Оперного театру…
Літо, палюче сонце, спека і, звісно, сезонні ремонти доріг. Автошляхи, точніше їхня відсутність, є чи не найболючішою темою для українців. Про них вже давно складають легенди. Наприклад, користувачі соцмереж пісню “Дороги іншої не треба, коли зорить Чумацький Шлях” саркастично називають гімном Укравтодору.

Про те, що шляхи на Львівщині давно вже називають танкодромом, ні для кого не секрет. Але й дороги в обласному центрі, де ремонтна кампанія стартувала в квітні, залишають бажати кращого! Ще місяць тому мер Львова обіцяв: до Великодня у місті здійснять ямковий ремонт, а з травня розпочнуть капітальний. Міський голова тоді зазначав, що насамперед ремонтуватимуть вул. Городоцьку на ділянці від церкви св. Анни до Оперного театру. “Пошта” дізнавалася, які ж вулиці планують капітально відремонтувати цього літа.

Тендерний сезон

У мерії визнають: найпроблемнішим є Сихівський район. “Там нині ремонтують вулиці Кавалерідзе, Хоткевича, Драгана, Трильовського та Антоненка-Давидовича. Ми сподіваємося, що до кінця цього місяця завершимо всі ремонти “картами”, – зазначив “Пошті” Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова.
Що стосується капітальних ремонтів, зараз період тендерних процедур. “16 травня відбудеться тендер на ремонт вулиць Варшавської, Тунельної та Золотої. За тиждень-два після цього плануємо розпочати там ремонтні роботи. В останній декаді травня відбудеться відкриття тендерних процедур щодо вулиці Героїв УПА, перехрестя Наукова–Стрийська. На початку червня хочемо розпочати ремонти там. Також зараз завершуємо проектні роботи по вулиці Сихівській, проспекту Червоної Калини. Сподіваємося, що зможемо в липні розпочати ремонти на цих ділянках”, – розповів Олег Синютка.
Нагадаємо, мерія має намір зробити правоповоротні з’їзди на перехресті Наукова–Стрийська–Хуторівка. До речі, цього року запланований обсяг видатків на шляхове господарство міста з бюджету розвитку становить понад 42 млн грн. 

Ремонт головного проспекту 

Наразі триває завершення скандального ремонту проспекту Свободи. Зазначимо, що фракція “Свободи” у міській раді назвала ці роботи незаконними, бо у березні на сесії депутати відхилили пропозицію виконкому про скерування грошей на капітальний ремонт цього проспекту. Ремонт лівої частини проспекту почали 2 квітня і мали закінчити до кінця минулого місяця. Хоча у понеділок рух відкрили, зараз там всі роботи ще не завершені: залишилося довести до ладу хідник від пл. Підкови до театру імені Марії Заньковецької.
“Ми плануємо доробити проспект Свободи. Ремонтуватимемо тротуар зі сторони Національного музею, проте є затримка, пов’язана з коштами. Роботи розпочнемо одразу, коли казначейство перерахує гроші”, – повідомив “Пошті” Ігор Фалюта, в. о. начальника міського управління капітального будівництва.

Довгоочікуваний ремонт Городоцької

Оскільки вулиця Городоцька є однією з основних артерій міста, де й без ремонтів затори чи не щодня, чимало львів’ян, зокрема водіїв, найбільше цікавить, коли там розпочнуть ремонт. Адже у разі закриття вулиці для руху машин у місті слід чекати колапсу – це одна з головних магістралей Львова. Попри те, що, як зазначав міський голова, вул. Городоцьку від церкви св. Анни і до Оперного театру ремонтуватимуть вже у червні, інші чиновники точних дат ремонтів не називають. 
“Ми хочемо розпочати ремонт вулиці Городоцької якнайшвидше. Власне, для цього ремонтуємо проспект Свободи, бо після закриття Городоцької проспекти Чорновола та Свободи матимуть найбільше навантаження. Про те, коли там розпочнеться ремонт, не можу сказати, бо нині ще немає остаточної відповіді від Європейського банку реконструкції та розвитку (цей банк надає кредит на ремонт, – “Пошта”). Щодо загальної суми ремонту, ми ще не можемо її визначити, адже не знаємо, у скільки обійдеться заміна комунікацій під вулицею Городоцькою”, – розповів Олег Синютка. 
Нагадаємо, щоб розвантажити вулицю на цій ділянці та зменшити кількість заторів, вулицю Городоцьку з’єднають з вул. Шевченка: позаду церкви св. Анни і Львівського драматичного театру імені Лесі Українки прокладуть трамвайну колію. Чиновники поки що не кажуть, як буде організований рух після закриття на ремонт вул. Городоцької. Вони лише зазначають, що незручностей уникнути все ж не вдасться. 
Зазначимо, що депутати міськради у бюджеті розвитку для реконструкції транспортного вузла на перехресті вулиць Городоцької–Тараса Шевченка передбачили 5,5 млн грн. Також 7 млн грн передбачено на реконструкцію вул. Шевченка від вул. Винниця до межі міста, інформує zaxid.net.

Старі нові ремонти

Ще до Євро-2012 мали завершити ремонти на вулицях Пасічній, Богданівській, відремонтувати хідники на Городоцькій біля “Скрині” та на Пасічній. Через місяць мине рік, відколи у нашому місті відбувався футбольний чемпіонат, проте ремонти так і не завершили. 
“Цього року закінчимо ремонт вулиці Богданівської. Щодо завершення ремонту на вулиці Пасічній, у поточному році просто необхідно покласти третій шар асфальту. Якщо ми цього не зробимо, через рік матимемо ще одну зруйновану вулицю”, – каже Олег Синютка. 
Щоб завершити ремонт вул. Пасічної, треба, аби надійшли гроші від уряду, бо, за словами чиновників, працювати у борг вже ніхто не хоче. Також багато говорили про ремонт вулиці Стуса, який мають здійснити у рамках проекту “Трамвай на Сихів”. Проте досі Кабмін не ухвалив рішення щодо кредиту ЄБРР для цього.

Львів без грошей?

Водночас Держказначейство не виконує платіжних доручень міської ради, тому районні адміністрації не можуть розпочати ремонт доріг. “Попри те, що ми здійснили ремонти доріг на декілька мільйонів гривень, ми ще не отримали грошей за них”, – зазначив Олег Синютка. Тому, наприклад, львівські ШРП мають борги за купівлю матеріалів для ремонтів доріг.
Станом на вівторок, за інформацією прес-служби мерії, сума невиконаних платіжних доручень розпорядників та одержувачів коштів із міського бюджету Львова становила понад 16 млн грн. “Насамперед “страждають” ремонти доріг, зокрема проспекту Червоної Калини на Сихові. Ми не можемо продовжувати там якісні ремонтні роботи, бо підрядник не може працювати без грошей. Є проблема і заробітної платні у Львівавтодорі, де фактично з березня люди не отримують зарплату”, – повідомив міський голова Андрій Садовий.

Бруківка замість асфальту 

Цього року на двох центральних вулицях міста асфальт замінять бруківкою. “Влітку плануємо замостити вулиці Січових Стрільців та Університетську бруківкою”, – зазначив “Пошті” Іван Гринда, голова депутатської комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку Львівської міської ради. Наміри зробити всі вулиці в центрі міста є непоганими, однак не зрозуміло, для чого зараз, коли й так немає грошей, розривати вулиці, які мають нормальний стан і не вимагають ремонту?! 
Окрім того, у місті планують відремонтувати вулицю Залізничну. “На ремонт Залізничної маємо мільйон гривень. Плануємо постелити там асфальт, рух там зробимо двостороннім, також поставимо світлофор поблизу вулиці Шевченка. Ця дорога розвантажить Левандівку. Відтак жителі, які їдуть зі сторони вулиці Винниці чи з Рясного, прямуватимуть в сторону вокзалу по Залізничній”, – додає Іван Гринда. 
Також цього року візьмуться і за в’їзд у місто. “Ми хочемо зробити хорошу розв’язку на в’їзді у місто зі сторони Жовкви. Плануємо зробити так, щоб автобуси і машини, що їдуть в сторону міста біля Галицького перехрестя, їхали на міст, до заправки, повертали на право та їхали в місто. Ми хочемо полегшити виїзд та в’їзд у місто”, – каже депутат.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4239 / 1.63MB / SQL:{query_count}