Гідні гіди?

Іноземні гіди у Львові тепер поза законом, та й українським доведеться тримати себе в його рамках

Іноземні гіди у Львові тепер поза законом, та й українським доведеться тримати себе в його рамках

exkursia.jpg 

Міська рада ухвалила положення про екскурсійну діяль­ність, згідно з яким усі львів­ські екскурсоводи мають мати бейдж встановленого зразка, виданий ЛМР. За дотриманням правил слідкуватиме му­ніципальна дружина.

Відтепер екскурсійні послуги на території Львова можуть надавати лише особи, які отримали: по-перше, дозвіл Акредитаційної комісії з питань видачі дозволів на право здійснення туристичного супроводу Львівської обласної державної адміністрації; по-друге, свідоцтво про реєстрацію підприємця чи договір з туристичною фірмою і, по-третє, бейдж, який міська рада видаватиме безкоштовно.

- Сьогодні практично половину екскурсій у Львові проводять іноземні гіди або просто дилетанти. Окрім цього, у нас немає чіткого обліку потоків туристів. Таке нововведення дозволить нам упорядкувати цю галузь, - зазначив Андрій Сидор, начальник управління культури та туризму Львівської міської ради.

Екскурсоводи також не проти такої новації. Принаймні так стверджують одні з найвідоміших у місті львовознавців - екскурсоводи брати Петро та Іван Радковці.

- Нам уже давно потрібні чіткі правила гри на цьому ринку, оскільки українське законодавство у цій галузі є недосконалим. І якщо щодо здійснення туристичної діяльності є більш визначені правила, то з екскурсійною важче. І тут важливо вирішити все на місцевому рівні. Звичайно, це положення не досконале, але це вже перший крок до налагодження нормальної роботи, - зазначив Петро Радковець.

За його словами, серед позитивів такого положення є те, що тепер іноземні туристичні фірми змушені укладати договори про проведення екскурсій з українськими туристичними фірмами або наймати українських гідів. "Але при цьому вони будуть певні, що їм нададуть якісні послуги", - запевнив пан Петро. Водночас серед недоліків положення є нечітке визначення, яку групу людей можна вважати екскурсійною. Адже гіди-нелегали можуть водити невеликі групи з 5 - 7 осіб і посилатись на те, що проводять безкоштовну екскурсію для своїх друзів. Божена Пеленська, начальник відділу туризму ЛМР, запевняє, що такі гіди будуть поступово відсіюватись. Адже муніципали не відразу каратимуть порушників, а лише після того, як тричі складуть акт. І якщо першого разу гіди можуть відбутись попередженням, то після третього разу управління звертатиметься з відповідним листом у податкову або у відповідне консульство, якщо це гід-іноземець. А вони вже штрафуватимуть порушників. До речі, гіди-іноземці можуть проводити екскурсії у Львові, але лише за умови офіційного дозволу на роботу в Україні. Щоправда, таке положення діятиме лише на території Львова, а за його межами нічого не зміниться.

Як зазначив "Пошті" Вєслав Осуховскі, генеральний консул Республіки Польщі, кожен дипломат і іноземець має дотримуватися законодавства тієї країни, в якій він перебуває. Тому якщо Львівська міська рада прийняла рішення про те, що гіди-іноземці не мають права проводити екскурсії у Львові, то цю вимогу потрібно виконувати.

"Проте польська влада не має права карати  за недотримання  іноземного законодавства, - запевняє він, - це повинна робити  влада країни, у якій було здійснено порушення".

Тож виглядає на те, що польським гідам боятись особливо нічого, адже муніципальна дружина уповноважена лише складати акти про порушення, однак не може застосовувати жодних штрафних санкцій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5071 / 1.56MB / SQL:{query_count}