Готельний вернісаж

На місці мистецького торговища може постати ще один "депутатський готель"

bazar.jpg 

Чутки про готель замість ринку народних ремесел, здається, починають матеріалізуватися. Сьогодні у міській раді вирішуватимуть, чи можливе будівництво на площі Вічевій, де вже довго існує львівський ринок "Вернісаж". Попри те, що багато депутатів міської ради висловлюється проти такої ініціативи, "Пошті" вдалося з'ясувати, що будувати готель планує саме їхній колега.

П'ятизірковий готель до Євро-2012 має намір будувати ТзОВ "Львівський вернісаж", яке є власником приміщення кафе-бару на вулиці Низький Замок (територія сувенірного ринку). Саме це товариство є замовником розробки містобудівного обґрунтування. Як вдалося з'ясувати "Пошті", одним із засновників фірми є депутат міської ради від фракції "Пора" Артем Хмиз. За його словами, готель має стати одним із най­кращих у нашому місті. Щоправда, докладніших планів депутат не розповів, адже про будь-яку конкретику можна буде говорити лише після того, як міська рада виділить земельну ділянку.

Головний архітектор Львова Юрій Криворучко розповів "Пошті", що наразі розроблено лише містобудівне обґрунтування можливості забудови цієї ділянки. Управління архі­тектури вже дало свій висновок: площу таки можна забудувати. За словами пана Криворучка, якщо містобудівна рада погодить забудову, наступним кроком буде закріплення земельної ділянки та зміна її цільового призначення. Головний архітектор і пан Хмиз запевняють, що наразі не відомо, як виглядатиме готель, і про конкретний проект йтиметься лише після того, як буде отримано дозвіл будувати на площі. Однак це не зовсім так. Сьогодні ТзОВ "Львівський Вернісаж" разом із містобудівним обґрунтуванням планує представити громадськості і концепцію майбутнього готельного комплексу. Його планова висота - п'ять-шість ярусів - близько 18 метрів.

На думку експертів, така висока будівля порушуватиме гармонію історичного середовища, адже довкола розміщена три- чотириповерхова забудова.

Попри схвальний висновок чиновників Ратуші, не все так однозначно. Думки щодо цього серед львівських архітекторів, урбаністів та громади доволі різні. На переконання експертів Центру правових і політичних досліджень "Сім", історична, культурна та політична значимість решток Низького замку, на історичній ділянці якого пропонується спорудження готелю, для Львова може бути важливішою за інші, хоча й пріоритетні завдання розвитку міської господарки.

Прихильниками залишити площу вільною є президент благодійного фонду "Збереження історико-архітектурної спадщини Львова" Андрій Салюк та начальник обласного управління охорони культурної спадщини Василь Івановський. Їх аргументи прості: ця територія є в заплавах річки Полтви і ґрунти тут дуже специфічні й небезпечні для нового будівництва. Зараз існує серйозна проблема із фундаментом театру імені М. Заньковецької. Будівля театру може не витримати такого масштабного будівництва поряд. Але, крім театру, навколо цієї площі є багато пам'яток національного значення. Артем Хмиз запевнив "Пошту", що в разі побудови готелю на ділянці обов'язково проведуть ґрунтовне археологічне дослідження, геологічні ж особливості ділянки, на його думку, не є проблемою. "Сучасні будівельні технології дозволяють побудувати будь-що й будь-де", - сказав він "Пошті".

Ще одна деталь - підприємство має у статутному фонді лише 500 тисяч гривень, а претендує на будівництво готелю, вартість якого становитиме кілька десятків мільйонів доларів. Артем Хмиз пояснює, що пошук інвестора для будівництва ще триває. Ймовірно, готель будуватиме один з київських мережевих операторів. Значення ж ТзОВ "Львівський вернісаж" полягає в тому, що товариство має на цій площі об'єкт нерухомості (кафе) і шматок землі на площі у фактичному користуванні, решта площі - є у комунальній власності. Що­правда, на яку саме площу земельної ділянки претендує товариство, депутат не уточнив.

Паралельно з ідеєю будівництва готелю є й альтернативний варіант забудови площі. На початку 2000-х років інститут "Укрзахідпроектреставрація" на чолі з Іваном Могитичем напрацювали проект регенерації кварталу. Про жодні багатоповерхові готелі у ньому не йдеться. Згідно з проектними пропозиціями, напрацьованими під керівництвом Івана Могитича, там мало бути відновлено стару забудову XVII ст. - одно- двоповерхові дерев'яні будівлі у центрі площі.

"На інвестиційному форумі у 2003 році презентували муніципальний інвестиційний проект регенерації просторів пасажу "Театральний". Йшлося саме про відновлення історичного кварталу. Іван Могитич знайшов в архівах гравюри та іконографії, які відтворюють вигляд цього місця у XVII ст. Проект пропонував забудувати територію з урахуванням історично сформованих архітектурних форм. Функціональне призначення пасажу - торгівля, виставкова діяльність тощо. Але це має бути не громіздка споруда, а невисокі будівлі. У мене виникає питання: чому в когось виникло бажання побудувати там готель. Чому не щось інше?" - прокоментував ситуацію депутат міської ради Анатолій Забарило.

Можлива забудова площі Вічевої ставить і ще одне важливе питання: куди подіти кілька десятків людей, які працюють на Вернісажі. Артем Хмиз запевняє, що стихійний ринок просто перенесуть в інше місце. Та рік тому чиновники Ратуші вже починали говорити про ймовірну забудову площі і також обіцяли перенести ринок, щоправда, куди саме - не уточнювали, тому й отримали масштабні пікети на площі Ринок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5269 / 1.59MB / SQL:{query_count}