У Львівській міськраді не припиняють нарікати на роботу Державної казначейської служби. Мовляв, через блокування нею рахунків, неможливо виплатити зарплату робітникам, а також профінансувати ямкові ремонти доріг та освітлення міста.
Як писала “Пошта”, якщо гроші казначейство не перерахує, працівники комунальних підприємств налаштовані рішуче – планують пікетувати Головне управління державної казначейської служби у Львівській області.
Потрібен “спонсор”?
Казначейська служба станом на 24 квітня не виконала платіжних доручень розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету Львова на суму 10 млн 500 тис. грн. Про це учора “Пошті” розповів Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики Львівської міськради.
З його слів, розпорядники коштів не отримують понад 9 млн грн до бюджету розвитку, 108 тис. грн – до дорожнього фонду, 260 тис. грн – природоохоронного фонду. Також казначейство не перерахувало 905 тис. грн до загального фонду.
Олег Іщук певен, що вирішити проблему з боргами можна лише змінивши законодавство. “До Бюджетного кодексу мають внести зміни, згідно яких казначейство нестиме відповідальність за протерміновані платежі. Іншого шляху вирішення цієї проблеми не бачу. Казначейство повинно платити штрафи за прострочення платежів”, – каже Олег Іщук.
З його слів, кошти призначені для Львівської міськради, держава забирає на інші цілі. “Люди, які працюють в казначействі не винні. Винна держава!”, – додає він.
Водночас Любомир Буняк, колишній міський голова Львова, вважає: найлегше – перекласти вину і проблему на когось. Співрозмовник дивується: навіщо починати роботи, якщо немає грошей! “Нехай міські посадовці розрахуються за минулорічні борги, перш ніж влазити в нові. Львівській міськраді потрібен “спонсор”. Він дає гроші, а вони – ремонтують і, схоже, беруть відкати… Це такий новий метод роботи!”, – зазначив учора “Пошті” Любомир Буняк.
Казначейство нам не підпорядковується
Дивує й те, що міський голова Львова Андрій Садовий “заполонив” інформаційний простір постійними наріканнями на роботу казначейства. Послухаєш мера, і можна зробити висновок, що у всіх наших бідах винна лише казначейська служба. Одним словом , якби не те казначейство, було би у Львові все добре! І дороги полатані і борги ліквідовані...
Проте проблеми цієї служби пов’язані з певними бюджетними процесами, зокрема з його наповненням. Знаючи, що в країні не найкраща економічна ситуація, Андрій Іванович міг передбачити цю проблему і не розпочинати ті роботи, за які не буде змоги заплатити.
Щоправда казначейство й раніше затримувало кошти, але “блокувати рахунки міськради почало з 15 вересня 2012-го”. Про це учора “Пошті” зазначив Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова.
“Зі середини вересня минулого року, держказначейство не проводило ніяких платежів, крім захищених статтей. Тому минулого року були великі заборгованості перед підрядниками, недороблені роботи і борги по виплаті зарплат”, – пояснює він.
На запитання “Пошти”, чи можна вплинути на роботу цієї структури, Олег Синютка відповів: “Казначейство нам не підпорядковується! Але робимо все можливе, щоб кошти нам перерахували. Зокрема, звертаємося в центральні органи влади, спілкуємося з керівництвом управління й на місцевому рівні, але нам пояснили, що немає фінансового ресурсу...”, – каже співрозмовник.
Без коментарів…
Коментувати ситуацію в управлінні державної казначейської служби області “Пошті” відмовилися. Зокрема начальник відомства Петро Могиляк зараз перебуває у відпустці, а два його заступники – Мирослав Зварич і Богдан Хомічак спілкуватися з виданням відмовилися. Мовляв, вся необхідна інформація є на сайті Державної казначейської служби. Можливо, їх коментар нарешті б прояснив, хто ж винен у ситуації, що склалася.
У свою чергу “Пошта” надіслала управлінню державної казначейської служби області інформаційний запит і тепер чекаємо на відповідь.