Перші дні роботи контролерів “Муніципальної дружини” у львівських маршрутках обійшлись без конфліктів. У четвер і п’ятницю працювали дві групи контролерів – по двоє і троє осіб.
“Різні випадки були… Коли пасажири їхали без квитків і при зверненні контролерів мовчки йшли та платили за проїзд. Тобто фактично вони зайшли і не заплатили. Зафіксовано випадки, коли водії не давали квитків чи водій казав: “Це мій власний автобус, чого я маю квитки давати?”, – розповів голова ЛОО “Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників” Іван Велійка, інформує zaxid.net.
А як зазначив директор ЛКП “Муніципальна дружина” Семен Мисяк, деякі водії при перевірці обурювалися, що не мають можливості видавати квитки.
Зі слів Івана Велійки, всі водії міських автобусів мають квитки, і “не може бути такого, щоб водій виїжджав з парку без них”. Водночас, за спостереженнями “Пошти”, шофери в маршрутках квитків не поспішають видавати, тим паче не наголошують на тому, що їх потрібно брати: квитки просто лежать біля шофера. Іншими словами – беріть, хто хоче…
Як розповів Семен Мисяк, контролери перевірятимуть наявність квитків у пасажирів, а також документи, які дають право пільгового проїзду. При відсутності чи виявлені недійсних квитків контролери мають право вимагати від пасажирів плати за проїзд, а при виявленні підроблених – передавати їх до правоохоронних органів.
“Спочатку наші працівники працюватимуть на маршрутах разом із представниками транспортних підприємств. Угоду про роботу ми уклали з чотирма перевізниками – “Фіакр-Львів”, “Успіх БМ”, “Міра і К” та АТП - 14630”, – каже Семен Мисяк.
Також він повідомив, що наразі п’ятий перевізник, комунальне АТП №1, не звертався до “Муніципальної дружини” про укладання договору щодо здійснення контролю в автобусах АТП.
Допоки немає рішення міськвиконкому, контролери лише перевірятимуть наявність квитків, але не штрафуватимуть за їх відсутність (ймовірно, штраф становитиме 40 грн). Проект цього рішення наразі опрацьовують у мерії.
Міський голова підтримав ініціативу перевізників щодо штрафів за безквитковий проїзд. “Важливо, щоб люди зрозуміли, що за проїзд треба платити”, – зазначив Андрій Садовий.
“Пошта” нагадує: контролери “Муніципальної дружини” працюватимуть у міських автобусах щодня без вихідних із 8.00 до 17.00.
До слова, ще досі немає обіцяної інтегрованої мережі даних GPS-навігаторів у міських автобусах. Наразі міське управління транспорту працює над зведенням даних.
У Львові встановлять 18 терміналів для продажу квитків для проїзду в електротранспорті. Учора це погодив міськвиконком. Наразі термінали поставлять на три місяці за адресами: вул. І. Франка, 10, І. Франка, 33 (до пл. Соборної), Чернівецька, 9, Є. Коновальця, 109, Руська (біля костелу), І. Миколайчука (кінцева трамвая №6), П. Дорошенка, 3 (до центру), П. Дорошенка, 10 (з центру), Зеленій, 131, Гетьмана Мазепи, 13, Зерновій (кінцева тролейбуса №13), Науковій, 30, пр-ті Червоної Калини (кінцева тролейбуса №24), Митрополита Андрея, Університетській, 1, Акад. А. Сахарова, 2, пл. Ринок, пл. М. Кропивницького, 4. Як повідомляють у ЛКП “Львівелектротранс”, перші термінали встановлять до кінця цього місяця.