У місті недавно відреставрували приміщення аптеки на пл. Соборній.

У ньому зберегли німецьку плитку, автентичний стиль, інтер’єр, відреставрували фасад. У підвалах аптеки відкрили інтерактивний музей. Консультації щодо реставраційних робіт підприємцю надавали фахівці GIZ. Аптека “Під угорською короною” була заснована ще у 1772 році.
“Найважливішим було переконати нового власника, щоб він зберіг функцію аптеки, адже спочатку в нього була ідея відкрити тут чергове кафе”, – зазначила Лілія Онищенко, начальник міського управління охорони історичного середовища.
За її словами, нині реставрують ще одну аптеку на вул. Коперника. “Треба зберегти аптеку, але також має додатися ще одна складова – там можна буде випити каву, поспілкуватися. Це мультифункціональний проект, але історичну складову треба повністю зберегти”, – зазначає мер Львова, інформує прес-служба мерії.
Також міський голова зазначив, що у бюджеті розвитку Львова передбачено 3 млн грн на ремонтно-реставраційні роботи у Музеї Пінзеля (на фото). За його словами, якщо місцева, обласна влада і Міністерство культури об’єднають зусилля, то реставрацію можна буде здійснити цього року.
ДО ТЕМИ
Нещодавно у пресі з’явився лист з підписом Отто Вольфа про те, що представництво Ради архітекторів Європи (АСЕ) в Україні стурбоване станом об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Архітектурний ансамбль історичного центру м. Львів”. Лист голови подала Рада архітекторів Європи, датований він 20 лютого 2013-го, його скерували до глави уряду Миколи Азарова. Поза тим, мер Львова зазначає: цей лист не відповідає дійсності. Місто отримало відповідь від Ради архітекторів Європи: жодного листа до керівництва держави Рада не скеровувала, а Отто Вольф не працює в Раді архітекторів Європи.