ДАІшна евакуація

Зі 17 листопада автівки, припарковані у недозволених місцях, забиратимуть вже не муніципали, а працівники ДАІ

Зі 17 листопада автівки, припарковані у недозволених місцях, забиратимуть вже не муніципали, а працівники ДАІ

evakuator.jpg 

Через три тижні, а точніше з 17 листопада, українські водії та працівники ДАІ починають свої "стосунки" з чистого аркуша. Саме з цього часу суттєво посилюється відповідаль­ність за порушення Правил дорожнього руху - у кілька разів зростають штрафи, як вид покарання з'являються громадські роботи і навіть передбачені  арешти для горе-водіїв. Як вже писала "Пошта", за розмови по мобільному телефону за кермом тепер штрафуватимуть, каратимуть не лише нетверезих, але й тих, хто перебуває під впливом наркотиків чи лікарських препаратів. Яким саме буде перелік останніх, не відомо досі.

Хоча, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", нововведень досить багато, але є ще питання, які остаточно не вирішені та не врегульовані. Насамперед і для працівників ДАІ. Втім, чого дивуватися, в Україні щоразу будь-що нове наче стихійне лихо! Керівництво ДАІ обережно визнає: нововведення втілюватимуть поступово та виважено, аби не напороти гарячки. З ласими до хабарів даішниками обіцяють наполегливо та дієво боротися спеціальними групами аж до звільнення, але водії у це не вірять.

Мінімальний штраф за порушення Правил дорожнього руху зі 17 листопада становитиме від 51 до 81 грн (скажімо, за непристебнуті ремені безпеки чи для пішоходів-порушників), а максимальний - 2550 - 3400 грн. Максимально штрафуватимуть нетверезих водіїв. Якщо впродовж року водія двічі затримають напідпитку, його можуть позбавити права керування машиною до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу. Нині що­дня інспектори ДАІ оформлюють 30-50 протоколів на п'яних водіїв. Найбільше п'яничок віком від 18 до 30 років.

Перше, що є не зовсім зрозумілим, то це питання відеофіксації правопорушень на дорогах (ці записи згодом стануть доказами в судах). Прилади відео­спостереження для Львівщини найближчим часом має централізовано придбати Департамент ДАІ МВС України. Коли область їх отримає, не  відомо. Також принцип дії техзасобів ще мають вивчити інспектори. Володимир Семенина, начальник ДАІ у Львівській області, повідомив мас-медіа, що прилади відеофіксації планують обладнати на проблемних перехрестях та аварійно-небезпечних ділянках. Але не сказав, яких саме, обмежившись лише їх кількістю. "Зокрема, технічні засоби треба терміново встановити на 20 аварійних ділянках Львова. В області є одна дорога підвищеної концентрації аварій - Київ - Чоп", - зазначив В. Семенина. Який принцип дії цього ноу-хау? Встановлена камера фіксуватиме порушення, згодом працівники ДАІ наприкінці робочого дня на флешку списуватимуть дані, опісля - власнику автівки на домашню адресу поштою надсилатимуть постанову з додаванням фото, на якому буде вказано дату скоєння порушення. Скажімо, порушенням вважатимуть обгін та проїзд на червоне світло світлофора. Водію-порушнику залишається сплатити штраф. Власне не надто зрозумілим досі є питання, наприклад, якщо порушення зафіксовано у день, коли автівкою керував не її господар, а людина, яка має доручення на керування цим транспортним засобом. І ще не все. Якщо упродовж 15 днів після отримання конверта від ДАІ винуватець не сплатить штраф, його розмір подвоїться. Всі дані про накладення штрафів зберігатимуть в автоматизованій базі даних. Як вже наголошував начальник Департаменту ДАІ МВС Сергій Коломієць, якщо хтось, отримавши листа, захоче викинути його до смітника, під час проведення техогляду на нього чекатиме "сюрприз": штраф доведеться сплатити в подвійному розмірі.

Є ще одне нововведення, яке чекає львівських водіїв і яке досі оповите туманом, - евакуацією автомобілів зі 17 листопада займатиметься ДАІ, а не муніципальна дружина, як це є зараз. Отож невдовзі ДАІ перебере функції муніципалів. "Відтак, Львівська міськрада вже цим питанням не займатиметься. Думаю, що евакуатори перейдуть із балансу на баланс", - говорить В. Семенина. За його словами, якщо машина буде припаркована у неналежному місці чи стоятиме на тротуарі, то працівники ДАІ або її евакуйовуватимуть, або ж блокуватимуть колеса автівки. Їх розблокують лише тоді, коли господар машини сплатить штраф. На запитання, чи варто чекати водіям зміни вартості штрафів за евакуацію, керівник ДАІ області відповів: "Це питання ще не врегульовано, і суму ще не встановлено. Роз­цінки має розробити Кабмін". Аби налагодити роботу з евакуацією авто, даішники мають три місяці.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4910 / 1.58MB / SQL:{query_count}