Зі 17 листопада автівки, припарковані у недозволених місцях, забиратимуть вже не муніципали, а працівники ДАІ
Через три тижні, а точніше з 17 листопада, українські водії та працівники ДАІ починають свої "стосунки" з чистого аркуша. Саме з цього часу суттєво посилюється відповідальність за порушення Правил дорожнього руху - у кілька разів зростають штрафи, як вид покарання з'являються громадські роботи і навіть передбачені арешти для горе-водіїв. Як вже писала "Пошта", за розмови по мобільному телефону за кермом тепер штрафуватимуть, каратимуть не лише нетверезих, але й тих, хто перебуває під впливом наркотиків чи лікарських препаратів. Яким саме буде перелік останніх, не відомо досі.
Хоча, згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", нововведень досить багато, але є ще питання, які остаточно не вирішені та не врегульовані. Насамперед і для працівників ДАІ. Втім, чого дивуватися, в Україні щоразу будь-що нове наче стихійне лихо! Керівництво ДАІ обережно визнає: нововведення втілюватимуть поступово та виважено, аби не напороти гарячки. З ласими до хабарів даішниками обіцяють наполегливо та дієво боротися спеціальними групами аж до звільнення, але водії у це не вірять.
Мінімальний штраф за порушення Правил дорожнього руху зі 17 листопада становитиме від 51 до 81 грн (скажімо, за непристебнуті ремені безпеки чи для пішоходів-порушників), а максимальний - 2550 - 3400 грн. Максимально штрафуватимуть нетверезих водіїв. Якщо впродовж року водія двічі затримають напідпитку, його можуть позбавити права керування машиною до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу. Нині щодня інспектори ДАІ оформлюють 30-50 протоколів на п'яних водіїв. Найбільше п'яничок віком від 18 до 30 років. |
Є ще одне нововведення, яке чекає львівських водіїв і яке досі оповите туманом, - евакуацією автомобілів зі 17 листопада займатиметься ДАІ, а не муніципальна дружина, як це є зараз. Отож невдовзі ДАІ перебере функції муніципалів. "Відтак, Львівська міськрада вже цим питанням не займатиметься. Думаю, що евакуатори перейдуть із балансу на баланс", - говорить В. Семенина. За його словами, якщо машина буде припаркована у неналежному місці чи стоятиме на тротуарі, то працівники ДАІ або її евакуйовуватимуть, або ж блокуватимуть колеса автівки. Їх розблокують лише тоді, коли господар машини сплатить штраф. На запитання, чи варто чекати водіям зміни вартості штрафів за евакуацію, керівник ДАІ області відповів: "Це питання ще не врегульовано, і суму ще не встановлено. Розцінки має розробити Кабмін". Аби налагодити роботу з евакуацією авто, даішники мають три місяці.