Лише 15% судових рішень стосуються боржників, які мають об'єктивно складні життєві умови
Лікарні, садочки і школи будуть з теплом. Чи отримає його решта жителів Львова і коли - невідомо. Чиновники Ратуші далі запевняють: переговори з ДК "Газ України" про виділення лімітів активно і успішно тривають. Щоправда, для того, щоб опалювальний сезон розпочався і тривав, місто повинне сплачувати "живими грішми" за газ наперед за кожні 10 днів. Тож міська рада просить львів'ян не тільки стовідсотково розраховуватись за тепло, але й сплатити старі борги. І, не довіряючи сумлінності споживачів, має намір проводити рейди з "вибивання грошей" з боржників.
Учора керівництво міста разом з керівниками теплопостачальних підприємств проводило переговори з керівництвом ДК "Газ України" про виділення обсягів газу на початок опалювального сезону. Як розповів "Пошті" Олексій Ткач, прес-секретар ДК "Газ України", станом на 17:00 27 жовтня керівництво компанії вирішило таки надати газ для установ бюджетної соціальної сфери. Щодо решти споживачів переговори ще тривають.
- Компанія максимально пішла назустріч керівництву міста і надає обсяги газу під особисті гарантії Андрія Івановича. Однак 29 жовтня ми маємо розрахуватись за газ із НАК "Нафтогаз", а для цього потрібні не гарантії, а живі гроші, - зазначив Олексій Ткач.
За словами Юрія Гольця, в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, наразі теплопостачальним підприємствам Львова зараховано 51 млн боргу, що утворився за рахунок неузгодженості тарифів із закупівельними цінами на газ. На ще 50 млн грн підготовлені документи на зарахування і, як запевняє чиновник, це питання вже погоджено. Однак поточну оплату за газ тепловим підприємствам потрібно здійснювати наперед за кожні 10 днів, тоді як мешканці сплачують за тепло післяплатою за місяць. Щоб уникнути принаймні заборгованості за газ, від учора за адресами боржників "у гості" приходитиме спеціальна комісія, до якої входять представники виконавчої служби, дільничний міліціонер, працівник теплопостачальної організації, райадміністрації та департаменту житлово-комунального господарства ЛМР.
- Загалом мешканці винні теплопостачальним підприємствам близько 54 млн грн. На більш ніж 32 млн грн в нас вже є рішення суду про стягнення заборгованості. Водночас від таких боржників дуже важко добитися сплати. Наразі ми будемо проводити роз'яснювальну роботу і проситимемо або сплатити борги, або укласти договір про їх реструктуризацію, - сказав Юрій Голець.
При цьому він додав, що лише 15% судових рішень стосуються боржників, які мають об'єктивно складні життєві умови. "Решта можуть платити", - переконаний чиновник.