З його слів, лікарню називають успішною, а колектив – чудовим тому, що за ці двадцять років працівники клініки не мали жодного вільного дня чи години. Адже лікарня є ургентною і у будь який момент готова до прийому та лікування дітей від найменших і до повноліття по всіх спектрах меддопомоги. “Напевно успіх наш є і в тому, що у лікарні вдало поєднані усі кращі традиції галицької медицини. Але лікарі завжди суєвірні, фаталісти, і напевно без допомоги і опіки вищих сил нам би не вдалося бути такими успішними, – веде далі Дмитро Квіт. – Певно нам це вдається з допомоги матері Божої, портрет якої маємо у центральному холі лікарні. Він не раз оберігав нас від різних складних ситуацій ще з 1991 року”.
“У 2006 році один із перших своїх візитів, як міський голова, я здійснив у цю лікарню. Приємно, що цей корпус не просто добудований, в ньому якісно проходить процес лікування. Хто має дитину і бачить, коли вона плаче чи хворіє, то серце розривається і ти знаходиш усі можливості, щоб допомогти, – каже мер Львова. – Тому важливими є Ви, лікарі, які цей біль пропускають через себе, через своє серце. Приємно, коли батьки у розмові розповідають про чуйність, про людяність, про повагу лікарів. Ми живемо у непростий час, складній трансформацій, але питання моралі, гідності, честі – це фундамент. На ньому ми можемо будувати успішне життя.”
Міський голова також зауважив, що має велику приємність від імені громади Львова дякувати лікарям за їх важку працю і відзначив за особливі заслуги працівників. Відтак, подяки від мера отримали: заступник головного лікаря з економічних питань Борис Іванович Алексеєнко, завідувач приймальним відділенням Надія Василівна Гута, завідувач ЛОР-відділенням Тетяна Михайлівна Заброварна-Микитюк, завідувач ІІ хірургічним відділенням Галина Василівна Курило, завідувач відділенням анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Ігор Мойсейович Лукашевич, заступник головного лікаря з хірургічної роботи Федір Михайлович Осим і завідувач відділенням функціональної діагностики Віра Олексіївна Шевчук. А головний лікар Львівської міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт отримав головну відзнаку міста – “Золотий герб”.
Особливою нагородою – Орденом святого Юрія – мер вшанував дитячого хірурга-практика, голову Профкому Богдана Коноварта, Президента доброчинної американської організації “Children’s Medical Care Foundation” Бйорна Мартінофа, і Президента міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” Катерину Ющенко. А міжнародний благодійний фонд “Україна 3000” та фонд “Children’s Medical Care Foundation” отримали дипломи-подяки.
Тим часом президент міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” Катерина Ющенко не лише приїхала до Львова всупереч сніговим буревіям, але й привезла для ювілярів цінний подарунок.
“Ми часто співпрацювали із різними клініками, проте Львівська міська дитяча клінічна лікарня дуже сильна, тут сформована добра опікунська рада. Я тішуся з того, що можу допомогти їй у певних потребах, – розповіла Катерина Ющенко. – До цього фонд “Україна 3000” подарував лікарні обладнання на трошки більше, ніж 900 тис. грн, а сьогодні, аби округлити цю суму з нагоди свята, передаємо сертифікат ще на 93 тис. грн, які будуть використані для придбання апарату УЗД. Ми і надалі продовжуватимемо співпрацю з лікарнею, зокрема в питаннях діагностики, щоб вона була доступна всім дітям, які будуть її потребувати”.
Головний лікар Львівської міської дитячої клінічної лікарні одразу ж уточнив, що цей апарат з’явиться в лікарні вже за два тижні, і з його купівлею у лікарні розпочнеться новий проект.
“Всі новонароджені, які будуть до нас госпіталізовані, перевірятимуться за допомогою цього УЗД для доклінічного виявлення можливостей розвитку дисплазії кульшових суглобів. Плануємо, що цим обстеженням будуть безкоштовно охоплені понад 700 дітей впродовж року”, – пояснив Дмитро Квіт.
“Нині ми чекаємо прийняття бюджету розвитку для того, аби придбати наркозні апарати для всіх лікарень Львова, де є реанімаційні відділення, – каже начальник управління охорони здоров'я Львівської міськради Володимир Зуб. – У міській дитячій клінічній лікарні в такому відділенні за рік лікується близько 300 дітей і тут є один з найнижчих показників смертності в цій віковій групі в Україні. Три роки ми нічого не отримували на це, тому будемо виривати ці гроші зубами, адже на закупівлю техніки нам потрібно 1,5 млн. грн” З його слів, у 2012-му медперсоналу реанімаційного відділення дитячої клінічної лікарні вдалося врятувати вдвічі більше немовлят, аніж у 2006 р.
фото: Марічка Ільїна , прес-служба ЛМР (Андрій Новікевич)