За останні півроку через неякісно виконану роботу у Львові звільнили шістьох директорів шкіл. Кадрових ротацій також зазнали керівники відділів соціального захисту, два керівники районних відділів освіти та практично всі керівники управлінь департаменту гуманітарної політики, окрім начальника управління охорони здоров’я Володимира Зуба.
За словами керівника департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Олега Березка (на фото), це не межа.
“Незабаром буде звільнено ще одного керівника районного відділу освіти. Ведемо перемовини для того, аби директори, які не дуже якісно виконують свої функції, також перейшли на інші посади, – повідомив Олег Березюк. – Зокрема, одним із основних критеріїв оцінки роботи директорів шкіл є рівень здачі ЗНО учнями, який подекуди не відповідає кількості отриманих золотих і срібних медалей”.
Вільні посади, на думку посадовця, мають займати молоді люди, що матимуть нові підходи до роботи.
Загалом бюджет всього департаменту гуманітарної політики становить майже 2 млрд грн. У галузі охорони здоров’я і освіти, які забирають левову частку доходів, 92% виділених коштів йдуть на енергоносії та виплату зарплат працівникам.
“Фактично, ми є касою з виплати зарплати. Щоб функціонувати, жити та розвивати галузь, у нас залишається лише 8%. Це практично нічого. Тому одним із головних завдань, які ми перед собою ставимо, є пошуки позабюджетного фінансування”, – сказав Олег Березюк.
Зокрема, як зазначив посадовець, у Львівській міськраді планують залучити грантові кошти на заміну в школах старих котелень, а також систем опалення, вікон та покрівель.
Цього року з бюджету розвитку Львова на освіту проситимуть виділити 20-25 млн грн. Ці кошти планують використати для заміни котелень, що мають критичний стан (наприклад, у школі №62, в гімназії “Престиж”).