Ми навчаємо необхідних професій

У переддень 8 Березня про місію жінки у суспільстві та родині ми розмовляємо з Марією Євгенівною Кіскою, директором Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг  

У  переддень 8 Березня про місію жінки у суспільстві та родині ми розмовляємо з Марією Євгенівною Кіскою, директором Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг

– Скажіть, будь ласка, чи складно жінці упродовж багатьох років очолювати такий славетний навчальний заклад? 

– Насамперед це велика відповідальність. Навчальний заклад заснований ще 1944-го як Торгово-кулінарна школа, що згодом перетворилася на професійно-­технічне училище №18, а сьогодні є відомим у нашому регіоні Львівським професійним ліцеєм торгівлі та сфери послуг.

Бути директором нашого ліцею – почесна місія.  Адже призначенням жінки з давніх-давен була турбота про свою родину, наповнення оселі духом свіжеспеченого хліба, ароматом смачної їжі, вміння вести господарство, рахувати гроші, планувати сімейний бюджет. Водночас треба завжди бути  привітною, охайною, гарною. Усьому цьому можна навчитися у Львівському професійному ліцеї торгівлі та сфери послуг.  Ліцей готує фахівців з інтегрованих професій: кухар, кондитер; офіціант, бармен, буфетник; продавець продовольчих та непродовольчих товарів, обліковець (реєстрація бухгалтерських даних), касир торговельного залу; перукар (перукар­-модельєр), візажист, манікюрниця, педикюрниця; касир (у банку); агент з організації туризму, адміністратор залу.  

– Такі професії є популярними серед дівчат, а чи є серед ваших учнів хлопці?

– Авжеж. У нашому ліцеї здобувають освіту дівчата та хлопці, що є випускниками 9–11 класів. Навчаючись за обраною професією (від 10 місяців до трьох років, залежно від базової освіти), вони опановують усі  теоретичні знання та набувають практичних навичок.

 Навчаємо ми і дорослих. Ліцей здійснює курсове навчання, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників і людей, що тимчасово не працюють. 

– Викладачів ліцею, а здебільшого це жінки,  неодноразово нагороджували грамотами Міністерства освіти і науки України. Ви маєте почесне звання “Відмінник освіти”. Як  вам вдається поєднувати сімейні обов’язки та успішну педагогічну діяльність? 

– Головне – вкладати душу в улюблену справу. Підґрунтям нашої успішної освітньої діяльності є давні галицькі кулінарні традиції, досвід приготування смачних страв та крамарування, поєднані із сучасними знаннями та технологіями. Ми постійно розробляємо та втілюємо новітні методики,  впроваджуємо комп’ютеризацію та інформатизацію навчання, використовуємо мережу інтернет, електронні посібники. 

Учні набувають і практичних навичок на базі ліцею, улітку стажуються на базах відпочинку в Криму, Одесі, Херсоні. Завдяки постійному соціальному партнерству з роботодавцями ліцеїсти мають можливість проходити виробничу практику на престижних державних і приватних підприємствах торгівлі та громадського харчування, серед яких є відомі торгові марки. Ліцей входить до Асоціації кулінарів України та є членом асоціації навчальних закладів Спілки перукарів України.

На базі нашого навчального закладу щороку проводяться конкурси фахової майстерності. Зокрема нещодавно у ліцеї відбувся конкурс з професії офіціант, його  переможці 21 березня братимуть участь у відповідному обласному конкурсі. Ліцеїсти виборюють призові місця на всеукраїнських і міжнародних професійних змаганнях. Наприклад, учні ліцею є призерами міжнародного конкурсу “Підприємливий учень на ринку праці” у польському місті Люблін. Згодом вони можуть вступити на навчання до Люблінського університету та отримати перше робоче місце у Люблінському воєводстві.

– Отже, фахова підготовка та хороша репутація Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг забезпечують успішне майбутнє вашим учням? 

– Звичайно. Наші ліцеїсти сучасні, виховані, кваліфіковані. Випускників ліцею працедавці охоче беруть на роботу, адже наші бармени, кухарі, офіціанти, буфетники, продавці, касири, перукарі знають усі нюанси роботи за фахом, вміють професійно спілкуватися з людьми, відчувати їх настрій,  розуміти та втілювати потреби клієнтів. Запорукою хорошої репутації ліцеїстів є якісна освіта та всебічна практична підготовка. Після закінчення ліцею випускники успішно працюють у сфері послуг та громадського харчування. Багато учнів згодом навчаються у вищих навчальних закладах.

– Що Ви бажаєте нашим жінкам?

–  Щиро бажаю здоров’я, щастя та радості, добробуту, затишку у ваших оселях! Бажаю здійснення мрій, реалізації у сім’ї, материнстві. Бажаю успішної кар’єри та постійного професійного росту. 

Запрошую на навчання до Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг, що у центрі Львова, на вул. Лесі Українки, 26. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4515 / 1.58MB / SQL:{query_count}