Депутати Львова вп’яте перенесли питання вилучення 11 МАФів, що продавали алкоголь, з перспективної схеми Львова. Міські обранці запропонували перенести питання та створити робочу групу для вивчення цієї проблеми, аби зробити все об’єктивно. “Ніхто не проти боротьби з цим явищем, але проти такого брудного піару”, – зазначив депутат Львівської міськради Юрій Кужелюк.
Під час сесії депутатам навели докази, що не лише в кіосках продають алкоголь неповнолітнім та у вечірній час. Міським обранцям продемонстрували відео, де в одному із супермаркетів Львова юнакам продали пиво і горілку, навіть не спитавши у них паспорти.
Натомість міські чиновники стоять на своєму: ті кіоски, де зафіксували порушення, мусять закрити.
КОМЕНТАР |
Андрій Антонищак, голова громадської організації "Я - львів'янин": |
- Продовжується війна з МАФами, яка триває вже шість років поспіль. Вважаю, що депутати міськради вчинили мудро, включили це питання в порядок денний сесії, і відбулося обговорення. Відтак вся громада Львова побачила, хто є замовником цього проекту. Директор департаменту економічної політики на сесії сказала, що складено понад 400 протоколів щодо продажу алкоголю, а чому потрапило на розгляд лише 11 МАФів - незрозуміло. На мій погляд, постає питання про певні корупційні схеми. Крім того, на сесії Ірина Кулинич як офіційна особа заявила, що не було складено жодного протоколу про продаж алкоголю у цих 11-ти кіосках. Тоді про що ми говоримо!? |
“У всіх 11 МАФах, які відповідно до проекту ухвали пропонують вилучити із перспективної схеми, неодноразово виявляли продаж алкоголю після 22.00. По кожному МАФу складено два-три протоколи”, – запевняє директор міського департаменту економічної політики Ірина Кулинич. Чиновниця вважає, що іншого впливу на підприємців-порушників, окрім ліквідації кіоску, згідно закону, немає. “Ми неодноразово просили підприємців не продавати алкоголь неповнолітнім і вночі, після 22.00. Наразі нікого ще не вилучили з перспективної схеми. Ми анульовуємо ліцензії, коли зафіксовано продаж неповнолітньому і складено протокол. Якщо підприємець сплатив штраф, а через місяць подав ще раз заяву до податкової інспекції, то немає такого закону, щоб йому могли відмовити у ліцензії”, – додала Ірина Кулинич, інформує прес-служба міськради.
Відповідно до проекту ухвали, МАФи-порушники знаходяться на вул. Широкій, Суботівській, Патона, Червоної Калини, Сихівській, Коломийській, Петлюри, Кульпарківській.