Львів без розвитку

Депутати міськради не встигли розібратися з бюджетом розвитку-2013, тому нині  на сесійному засіданні не голосуватимуть “за кота в мішку”

Сьогодні, 28 лютого, львівські депутати мали б голосувати за зміни до бюджету розвитку-2013. Проте, як самі й зазначають, вони не встигли ознайомитися з ухвалою міськвиконкому за три дні, тому не голосуватимуть “за кота в мішку”. 

Яромир Самагальський, голова бюджетної комісії Львівської міськради, учора повідомив “Пошті” про те, що сьогодні депутати голосуватимуть лише за певні зміни. “Точніше, лише за те, що необхідно для життєдіяльності. Все підряд ухвалювати не будемо”, – зазначив депутат.

Замало часу… 

Нині на засіданні сесії депутати не готові голосувати за бюджет розвитку, адже на електронну адресу його надіслали міським обранцям у понеділок, 25 лютого. Депутати обурені, адже цей документ потребує детального вивчення, а на це необхідно більше часу. Тому сьогодні вони не планують голосувати за зміни в ньому, “за кота в мішку”, як зазначив “Пошті” член комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку міськради Валерій Веремчук. 

Важливо зазначити і те, що виконком розглянув і проголосував за бюджет розвитку 20-го лютого, проте на сайті міськради в понеділок зранку цього рішення ще не було. “Напевно, члени міськвиконкому не бачили, за що голосували, і що згодом поправляли... Залишається лише здогадуватися...”, – каже Валерій Веремчук.

За шість років депутатства у ратуші Валерій Веремчук не пам’ятає жодного разу, щоб депутати не бачили проект бюджету розвитку до 20 лютого. “Бюджет розвитку – це те, що ми можемо побудувати, відремонтувати у нашому місті за наші гроші. Уже 20-те лютого, а депутатам лише показують проект. Ба більше, ставлять завдання проголосувати за нього на сесії сьогодні”, – певен депутат.

На його думку, та й, напевно, на думку багатьох, це неправильний підхід, адже йдеться про гроші громади, а ставлення до їх використання має бути відповідальним. “Тому тиснути кнопку просто так не готовий. Думаю, нині на сесії бюджет розвитку не ухвалять”, – зазначає Валерій Веремчук. 

Яромир Самагальський, голова бюджетної комісії Львівської міськради, каже, що депутати все-таки голосуватимуть за бюджет розвитку, але не в такому обсязі, як запропонували їм виконавчі органи. “Вперше документ нам надіслали у п’ятницю минулого тижня, але не як ухвалу, а лише як окремі таблички. Саму ж ухвалу нам надіслали лише цього понеділка. Отже, депутати лише почали працювати з ним, а такий серйозний документ не можна ухвалювати за три дні”, – розповідає “Пошті” Яромир Самагальський.

За його словами, у депутатів виникне чимало запитань до посадовців.  Наприклад, чому в бюджеті розвитку планують такий обсяг доходів і звідки їх планують брати. Сьогодні йтиметься не про бюджет розвитку, а про зміни до нього. Адже бюджет розвитку ми ухвалили разом із загальним бюджетом ще 26 грудня минулого року. Всі теперішні документи – це лише зміни до бюджету розвитку. Нині голосуватимемо за певні зміни. Точніше, лише за те, що необхідно для життєдіяльності. Все підряд ухвалювати не будемо!”, – запевнив голова бюджетної комісії. 

Боргів поменшало

Цього року, на відміну від 2012-го, повернення боргів не буде пріоритетним у бюджеті розвит­ку. Як писала “Пошта”, минулого року місто Лева мало величезні борги, а депутати стверджують, що мер не був зацікавлений у їх сплаченні. Тому міські обранці затверджували нові об’єкти в бюджеті розвитку–2012 аж у травні. “Ми не мали іншого методу впливу на Андрія Садового”, – додає Валерій Веремчук.

Як наслідок, міські борги вдалося зменшити удвічі. Нині місто має 60 млн грн боргів, а минулого року вони становили 120 млн грн. 

Із боргами Львова депутатів ознайомили на попередній сесії, а з новими об’єктами – лише на початку цього тижня. Валерій Веремчук певен: розібратися з сотнями об’єктів за три дні нереально. “Натомість Андрій Садовий хоче зробити це негайно. Він поспішає, адже треба сплачувати борги, проводити тендерні процедури. Крім того, ЄБРР хоче бачити, що передбачено в бюджеті за нашими спільними проектами. Все це правильно, але що робили чиновники ратуші до 28 лютого? Адже бюджет могли створити ще в грудні, січні...”, – каже співрозмовник “Пошти”.

За його словами, депутати передбачали такий розвиток подій. “Ми зібрали комісію ще 4 січня і запросили чиновників, аби вони розповіли про бюджет розвитку. Ніхто не прийшов. Пі­­дозрюємо, що це питання використовують з політичною метою. Мовляв, міський голова дав депутатам проект бюджету, а вони не голосують. Знову відбуватиметься підміна понять і знову поганими будуть депутати. Про те, чому саме міські обранці не голосують, замовчується. А як голосувати, якщо з бюджетом ніхто не розібрався, та й хто міг би це зробити за три дні?”, – дивується член комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку. 

Кошти на нагальне й перспективне

Валерій Веремчук розповів “Пошті” про те, що депутати готові підтримати фінансування проекту велодоріжок. “Вважаємо це перспективним. Тим паче, що є можливість залучити грантові кошти для їх створення”, – каже він. 

Також, на його думку, варто виділити кошти на когенераційні установки, які виробляють електричну енергію. “Львівтеплоенерго” за рік отримає від цього близько 58 млн грн. На Рясне закупили дві такі установки. Ми порахували, що за нинішнього тарифу одна установка може за рік заробляти і продавати, або споживати для власного використання 10 млн грн. 4 млн грн треба для встановлення приладів. Але чомусь ніхто гроші на це не передбачає, виконком такої пропозиції не подає, – каже співрозмовник. “А математика проста – 4 млн грн виділили для її встановлення, а заробили таким чином близько 10 млн грн на рік. Ми щось починаємо, а потім залишаємо. Проте в цьому проекті є пропозиція доробити дорогу і тротуари на вулиці Пасічній та на інших об’єктах, що почали ремонтувати два-три роки тому. Вважаю, що насамперед варто фінансувати ті проекти, котрі можуть привабити грантові кошти або дешеві кредити. Зрозуміло, що ці кредити мають бути реальними і такими, що можна сплатити”, – додає він. 

Депутати готові виділяти гроші і на відкриття нових груп у дитячих садочках, ремонт ліфтів та доріг. Зі слів Валерія Веремчука, насамперед варто латати дороги, віддаленні від центру міста. “Це дозволить зменшити кількість машин, віддалити їх від міського горла”, – додає він. 

ДО ТЕМИ

За інформацією департаменту економічної політики Львівської міськради, запропонований обсяг цьогорічного бюджету розвитку міста становить 512 млн грн – за видатками і надходженнями відповідно. Передбачені видатки за галузями: 

63 млн – шляхове господарство, 28 млн – житлове господарство, 46 млн – гуманітарний блок, 20 млн – співфінансування проектів, 11 млн – охорона історичної спадщини, 5,3 млн – містобудування тощо.

ДО ТЕМИ

60 млн грн – це борги, зареєстровані в казначействі. Фактичні, реальні борги, є значно більшими, але ніхто не може назвати точної цифри, адже йдеться про ті об’єкти, де роботи частково виконані, але вони не занесені до актів, не зареєстровані у казначействі. Тому ніхто в міськраді цієї суми не знає. Орієнтовно борги можуть становити 100 млн грн. Як ми вже зазначали, багато тендерів не проводиться, бо підрядники не хочуть мати справу з бюджетом, адже ще не сплачені деякі борги 2010-го... Нагадаємо, обсяг деяких боргів місто скоротило, бо депутати змусили органи місцевої ради повернути насамперед їх борги, але заборгованість  є і вона суттєва.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4893 / 1.62MB / SQL:{query_count}