Відзначити благодійників

У Львові 1 березня відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу “Благодійна Львівщина–2012”

У Львові 1 березня відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу “Благодійна Львівщина–2012”

Благодійники часто хочуть творити добро анонімно, так, аби про це ніхто не знав. Проте кожна хороша справа потребує визнання заради творення нових ініціатив, доброго прикладу для інших людей, які хочуть допомагати оточуючим, але не знають, із чого почати.  Цієї п’ятниці, 1 березня, у приміщенні театру ім. Марії Заньковецької відбудеться урочисте нагородження переможців конкурсу “Благодійна Львівщина–2012”, який проводився у рамках національного конкурсу “Благодійна Україна–2012”. 

До 15 лютого всі охочі могли долучитися до пошуку доброчинців Львівщини. 

“Це чудова нагода подякувати підприємствам, фізичним особам,  організаціям та просто добрим людям, які допомагали долати труднощі та реалізовувати задумані філантропічні ініціативи, дарували свій час та ресурси. Загалом на вісім різних номінацій надійшло 

45 заявок від учасників”, – розповів Пошті” Андрій Породко, голова правління громадської організації “САМІ”, голова оргкомітету регіонального конкурсу “Благодійна Львівщина”.

За його словами, 24 лютого конкурсна комісія (до її складу входить головний редактор газети “Львівська Пошта” Ірина Цицак) під час обговорення обрала переможців у восьми номінаціях.

“На номінацію “Благодійник: компанія – великий бізнес” до нас не надіслали жодної заявки. Тішить, що інші претенденти активно долучалися до конкурсу, і переможців інших номінацій обирали з-поміж понад десяти претендентів”, – каже Андрій Породко.

Переможці будуть урочисто нагороджені особливим символом благодійності – бурштиновим янголом. Як зазначав ще у грудні 2012-го під час презентації регіонального конкурсу “Благодійна Львівщина” Олександр Максимчук, голова організаційного комітету національного конкурсу “Благодійна Україна”, президент Асоціації благодійників України, кожен, хто робить щось добре, є ангелом для тієї чи іншої людини, того чи іншого закладу. 

“На урочисте нагородження 1 березня запросили заслужених артистів України Любов Качалу та Олега Лихача, скрипаля-віртуоза Олександра Божика, акторів та оркестр театру ім. Марії Заньковецької, диригента, заслуженого артиста України Богдана Мочурада. Спеціальними гостями на нашому святі будуть представники наглядової ради національного конкурсу “Благодійна Україна” – заслужена артистка України Анжеліка Рудницька та лідер гурту “Мандри”, заслужений артист України Сергій Фоменко (Фома). Ведучими святкової програми будуть заслужена артистка України Альбіна Сотникова та популярний шоумен Юрій Цвєтков”, – розповідає Андрій Породко. 

Окрім бурштинового янгола, переможці регіонального конкурсу будуть запрошені на церемонію нагородження всеукраїнського конкурсу “Благодійна Україна”, що відбудеться 14 березня у Києві. 

ДО ТЕМИ

Конкурс “Благодійна Львівщина–2012” проходить у рамках національного конкурсу “Благодійна Україна”. Він заснований Всеукраїнською благодійною організацією “Асоціація благодійників України” з метою розвитку ефективного соціально-орієнтованого благодійництва в Україні, поліпшення якості комунікацій між благодійниками та тими, хто отримує допомогу, створення додаткових можливостей для їхнього продуктивного діалогу.  

КОМЕНТАРІ

Андрій Мацяк, гендиректор театру ім. Марії Заньковецької, член конкурсної комісії "Благодійник Львівщини 2012":

Анжеліка Рудницька, президент мистецької агенції "Територія А", член наглядової ради національного конкурсу "Благодійна Україна":

- Незважаючи на те, що театр ім. Марії Заньковецької й сам потребує допомоги меценатів, колектив неодноразово долучався до доброчинної допомоги. Насамперед безкоштовно надаємо квитки на театральні виступи неповносправним, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, потребуючим, людям похилого віку. Окрім цього, нещодавно виповнилося п'ять років нашому проекту "Відчинилося життя". Це спільний проект оркестру Львівського театру ім. Марії Заньковецької і талановитих незрячих виконавців із різних куточків України, підтриманий знаними зірками опери та естради. Із цим проектом побували у різних куточках України, відвідали і європейські міста. Специфіка такого мистецького явища зумовлена складністю виконання музичних творів незрячими солістами у супроводі оркестру, адже вони не можуть бачити паличку диригента. Та й більшість виконавців із вадами зору не мають музичної освіти, співають серцем та душею. Серед них є надзвичайно талановиті люди. Глядачі дуже емоційно сприймають подібні концерти, і нам приємно допомагати таким людям реалізовувати себе.Аналогічно й у цьому проекті "Благодійна Львівщина" ми визначаємо тих людей, які найбільш плідно показали себе у благодійних справах. Під час концерту працюватимуть наші актори, оркестр. Варто наголосити, що всі кошти, отримані від продажу квитків, після концерту будуть спрямовані на благодійність. - Дуже добре, що в Україні проводять такий захід, адже це можливість подякувати всім благодійникам. На жаль, зараз настав такий час, коли люди не завжди можуть розраховувати на допомогу держави. Але є небайдужі до чужого горя люди, які допомагають сиротам, неповносправним, бідним і просто потребуючим. За християнськими цінностями, робити добро - це не щось особливе, не те, що потребує похвали. Та все ж хочеться відзначити тих людей, які, незважаючи на кризу, можуть підтримати свого ближнього. Нині варто говорити про благодійників, адже це може надихнути інших озирнутися та простягнути руку допомоги своєму ближньому. 

Фома (Сергій Фоменко), лідер гурту "Мандри", голова наглядової ради національного конкурсу "Благодійна Україна":

 
- Цього року ми проводитимемо всеукраїнський конкурс під назвою "Благодійна Україна". Думаю, це вдала назва для такої ідеї. На жаль, Україна зараз відома тим, що тут відбуваються скандальні події. Тому наше завдання на всіх рівнях - показати іншу Україну, познайомити із людьми, які роблять багато добра у благодійній сфері. Це може бути і допомога хворим людям, і допомога дітям, у яких немає батьків або у сім'ї яких є певні негаразди. Це може бути як матеріальна, так і моральна підтримка. Нині в Україні людям потрібна тісніша комунікація, більше спілкування одне з одним. В інших країнах дуже розвинена, наприклад, емоційна підтримка потребуючих. Відтак головне завдання цього конкурсу - отримати якомога більше інформації про людей, які займаються благодійністю на різних рівнях, дізнатися і про окремих людей, і про різноманітні організацій, щоб мати можливість у майбутньому обмінюватися досвідом та робити певні спільні проекти. Та й треба у суспільстві піднімати хвилю доброчинності, щоб залишатися Людиною. У нашому конкурсі є десять основних та три спеціальні номінації. Одна з них - це найефективніше використання благодійної допомоги. Ця номінація показує, як саме потрібно використовувати залучені кошти. Загалом зі всієї України надійшло понад 160 заявок. У Києві нагородження благодійників відбудеться 14 березня.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4275 / 1.63MB / SQL:{query_count}