Міліція зацікавилася первоцвітами

У тому, що перші весняні квіти, занесені до Червоної книги, можуть зникнути як вид, винні не лише продавці, а й ті, хто їх купує …

У тому, що перші весняні квіти, занесені до Червоної книги, можуть зникнути як вид, винні не лише продавці, а й ті, хто їх купує …

Щороку з середини лютого у Львівській області, як і в інших областях України, на вулицях та ринках продають весняні первоцвіти. До міста їх зазвичай привозять із районів області. Однак більшості цих квітів загрожує знищення, вони занесені до Червоної книги та охороняються кількома законами.

“В Україні щорічно за сезон продають 20-25 млн первоцвітів. Найчастіше страждають від рук зловмисників підсніжники, черемша, білоцвіт, сон-трава та шафран”, – каже Яна Захаревич, інспектор зі зв’язків із громадськістю Львівського міського управління міліції.

Обсяги торгівлі цими рослинами, особливо на свята, збільшуються. Правоохоронці спільно з представниками державної екологічної інспекції та громадськими організаціями проводять рейди з метою виявлення незаконного продажу рідкісних первоцвітів. Із початку заходів працівники міліції Львова вже здійснили декілька рейдів. Так, дільничні інспектори Галицького райвідділу міліції склали сім протоколів про адмінправопорушення, інформує прес-служба обласної міліції. За продаж рослин можуть накласти штраф у розмірі від 17 до 136 грн. Із людини, яка продає червонокнижні рослини, стягується компенсація за кожну рослину та накладається штраф за факт продажу, інформує прес-служба міськради.

Часто продавці виправдовуються, мовляв заборона на продаж розповсюджується лише на підсніжники з п’ятьма пелюстками, а, як стверджують фахівці, таких у природі не існує.

“Деколи торговці показують працівникам міліції довідки, взяті в сільських радах, лісництвах та інших органах. Цими документами вони намагаються підтвердити законність своїх дій. Стверджують, що рослини, які вони продають, вирощені особисто, на власних ділянках. Але справа в тому, що такі довідки є незаконними і підлягають вилученню. Згідно зі ст. 19 Закону України “Про Червону книгу України”, у нашій державі заборонена комерційна реалізація будь-яких видів рослин із Червоної книги, незалежно від того, де вони добуті (зірвані, викопані) – на природі або на присадибній ділянці”, – каже Яна Захаревич. 

Тож екологи та правоохоронці закликають бути більш свідомими – не лише не продавати чи не купувати первоцвіти, а й не зривати у лісі! Адже білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля чи рябчик шаховий відіграють важливу роль у житті лісу чи лук як природного комплексу, є їх невід’ємною частиною, пояснюють природоохоронці Львівщини 

ДО ТЕМИ

Стежити за дотриманням зако­нодавства в природоохоронній сфері взялися і в транспортній міліції. Там із 25 лютого на дільниці обслуговування лінійного відділу на ст. Львів триває комплекс профілактичних заходів, мета якого – припинити продаж та переміщення за межі України ранньоквітучих рідкісних рослин, інформують у прес-службі УМВСУ на Львівській залізниці.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4041 / 1.55MB / SQL:{query_count}