Міські депутати змушують чиновників Ратуші жити на одну зарплату
Міські депутати змушують чиновників Ратуші жити на одну зарплату
На останній сесії Львівська міська рада вкотре відхилила зміни до бюджету і не дала грошей на преміювання виконавчих органів. Лише 42 депутати виявилися лояльними і проголосували "за". Однак для виділення на зарплату ратушанців додаткових 6 млн грн з бюджету цього замало. Тож більш ніж 1200 чиновникам Ратуші доведеться тугіше затягти паски.
Міські обранці не задоволені тим, як ділять премії серед чиновників, конкретніше - коли посадовців вищого рангу преміюють на триста відсотків від ставки, а дрібні чиновники натомість не дістають нічого.
- Ми не проти дати грошей, однак має бути справедлива система їхнього розподілу. Ми мусимо дати гроші на преміювання, бо зарплати в чиновників справді є невисокими. І найімовірніше, найближчим часом ми виділимо ці кошти, бо людей потрібно зрозуміти. Однак зробимо все, щоб відділити номенклатуру міського голови від решти чиновників, - запевняє Андрій Стецьків, голова постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету ЛМР.
Позиція депутатів, з одного боку, є зрозумілою, адже відомою є історія, коли міський голова отримав преміювання у розмірі 900% від посадового окладу. Тож Василь Трач, голова фракції "Наша Україна", запропонував міському голові оприлюднити інформацію про преміювання кожного окремого чиновника. Щоправда, Андрій Іванович проігнорував таку пропозицію колеги.
Натомість Олег Іщук, директор департаменту фінансів ЛМР, стверджує, що якщо так триватиме й надалі, і грошей не дадуть, то багато ратушанців замислиться над зміною місця роботи.
- Ми пішли назустріч депутатам і зменшили преміальний фонд наполовину. Замість потрібних 12 млн грн, просимо хоча б 6 млн грн, - розповів Олег Іщук.
Також він додав, що, незважаючи на те, що міські обранці ще з липня гальмують виділення грошей, на попередні два місяці преміального фонду вистачило. Натомість зарплата чиновників у вересні, жовтні, листопаді і грудні цілком залежить від ласки депутатів. А от чіткий розподіл премій між працівниками Ратуші вже є прерогативою її керівництва.
- У міській раді є 34 юридичні особи - це департаменти, райадміністрації, управління. На кожну з них виділяється, окрім зарплати, 110% від зарплатного фонду на премії. І керівники самі визначають, кого і як преміювати. Вони бачать, хто краще працює, а хто гірше, - зазначив Олег Іщук.
Раніше преміальний фонд сягав 160%, а преміювання окремих чиновників середньої ланки - 300%. Однак, зважаючи на цьогорічне зростання рівня зарплат і невдоволення депутатів, фонд премій зменшили до 110%. Та поки депутати і міський голова доводять одне одному, хто в домі господар, страждають звичайні працівники, кожен з яких виконує свою частину роботи для функціонування міста. Адже з 1260 чиновників Ратуші лише 46 - керівний склад.