Увесь львівський електротранспорт відтепер моніторять. Пристрої GPS-контролю встановили на 62 тролейбусах та 77 трамваях. Його рух відслідковують 25 осіб в диспетчерському пункті та вул. Лесі Українки.
“Тепер можна бачити, як у реальному часі працює система GPS-навігації, встановлена Львівелектротрансом. Її розробило львівське підприємство – один із лідерів ІТ-індустрії в Україні. На це витратили близько 100 тисяч гривень, однак то лише перший етап роботи”, – розповів міський голова Андрій Садовий.
Ці системи дозволяють не тільки стежити за роботою електротранспорту, а й швидше виявляти та усувати поломки на лінії. “На основі цієї системи виписуємо шляхові листи і нараховуємо відповідну зарплату. Крім того, ми склали денний і місячний графіки виїзду транспортних засобів. Тепер маємо облік руху кожного транспортного засобу, тобто кількість вагоно-кругів”, – пояснює Орест Козак, директор Львівелектротрансу.
Зі слів керівника цього підприємства, схожа система вже успішно працює в Києві. Її запровадили у 2005 році. “Думаю, до кінця року вже освоїмо всю систему. Це дасть змогу звести до мінімуму людський фактор”, – зазначив Орест Козак.
Ба навіть більше: відтепер роботу більшості контролерів також відслідковуватимуть – їм купили телефони з навігаційними пристроями. “У нас працюють 24 контролери. Більшість із них має такі телефони. Хочемо забезпечити ними всіх. Насправді ціна телефона невисока – майже 900 гривень. З допомогою комп’ютерної програми можемо визначити, де у той чи той час перебуває працівник”, – зазначив Орест Козак, директор ЛКП “Львівелектротранс”
А от системи GPS-навігації в маршрутках поки що на стадії тестування. Наразі навіть не на всіх автобусах їх встановили.
“Система GPS-навігації повинна пройти етап тестування. На превеликий жаль, перевізники закупили програмне забезпечення для обслуговування навігаторів у різних організацій. Зараз мовиться про те, що ми будемо вимагати від перевізників упорядкувати роботу з базами даних в системах, щоби була відповідність номера маршруту тому номерові автобуса, який на ньому стоїть. Крім того, хочемо запровадити стандартні звіти з GPS-систем і як кінцевий результат (напевно, уже наступного року) звести всі системи у міський центр управління рухом. На цьому етапі запроваджуємо ряд звітів для перевізників, на яких хочемо бачити кількість машин на маршруті, початок роботи та кінець роботи маршрутних автобусів”, – сказав Олег Вілюра, заступник начальника управління транспорту та зв’язку.