Минулоріч таких субсидій надано 2118 сім’ям на загальну суму 1,37 млн грн, інформує прес-служба Львівської міськради. Загалом, муніципальні субсидії призначаються сім’ям, для покриття 10% обов’язкового відсотку платежу, який потрібно сплачувати після призначення державної субсидії. В окремих випадках субсидія призначається для покриття 15% обов’язкового платежу.
“Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, якщо громадяни, яким призначено субсидію, не сплачують відповідної частки житлово-комунальних послуг, надання раніше призначеної субсидії припиняється”, – наголошує начальник управління соціального захисту Львівської міськради Наталя Федорович.
Право на муніципальну субсидію мають:
а) ветерани УПА – учасники бойових дій УПА та інваліди УПА;
б) малолітні політичні в’язні сталінських таборів;
в) вдови політичних в’язнів, інвалідів війни УПА, учасників бойових дій УПА;
г) сім’ї , у яких проживає двоє і більше інвалідів;
д) інваліди по зору І та ІІ груп;
е) діти-сироти;
ж) одинокі непрацюючі інваліди І або ІІ групи загального захворювання та ІІІ групи, які мають висновки психіатричних медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
До цієї категорії належать громадяни, які не мають працездатних родичів. А також у випадку, якщо у житловому приміщенні, крім визначеної категорії громадян, зареєстровані інші непрацюючі особи:
• особи, які здійснюють догляд за інвалідами, і крім соціальних виплат інших доходів не отримують;
• пенсіонери, які крім пенсії інших доходів не отримують;
• неповнолітні діти;
• повнолітні діти, які навчаються у вищих та професійно-технічних навчальних закладах;
• безробітні, які зареєстровані в центрі зайнятості, та сприяють своєму працевлаштуванню.
Перелік необхідних документів:
– документ, який підтверджує соціальний статус заявника (копія довідки МСЕК, копія посвідчення про встановлення статусу).