Крапка на Скнилові

Генералів виправдав Верховний Суд. Далі - хіба в Страсбург

Генералів виправдав Верховний Суд. Далі - хіба в Страсбург

sknyliv.jpg"Скнилівських" генералів остаточно виправдали. Військова судова колегія Верховного Суду України залишила без змін виправдувальний вирок чотирьом колишнім керівникам Військово-повітряних сил України, які були причетні до організації авіашоу на аеро­дромі "Скнилів" 27 липня 2002 року.

"Це рішення означає, що в межах українського правового поля у Скнилівській трагедії поставлено крапку. Потерпілі ще можуть подати скаргу в Європейський суд з прав людини для реалізації свого права на справедливий суд. У нас є претензії до того, як відбувалися засідання. Не всіх потерпілих повідомляли про час і місце засідання. Цього вже достатньо, щоб поставити під сумнів об'єктивність суду. Ми також не погоджуємося з вироком. Близько ста потерпілих внаслідок Скнилівської трагедії готові продовжувати справу в Європейському суді", - розповів "Пошті" Володимир Кравчук, адвокат, представник потерпілих у суді.

Від дня Скнилівської трагедії минуло понад шість років. 27 липня 2002 року, о 12 годині 45 хвилин, на аеродромі "Скни­лів" у Львові під час виконання демонстраційного польоту на авіаційному святі з нагоди 60-ї річниці з дня створення 14-го авіаційного корпусу зазнав катастрофи літак Су-27УБ. Унаслідок катастрофи загинули 77 осіб, 28 з них - діти. Тілесних ушкоджень зазнали 116 людей.

У червні 2005 року Військовий апеляційний суд Центрального регіону визнав вину Володимира Топонаря, Юрія Єгорова, Юрія Яцюка, Анатолія Третьякова, Анатолія Лу­кіних, оскільки вони не вжили всіх заходів безпеки польоту літака під час авіашоу. Через відсутність складу злочину судді виправдали Олега Дзюбецького, який був командиром військової частини в Озерному Житомирської області, звідки прилетів Су-27. Командира екіпажу Су-27 Володимира Топонаря засудили до 14 років, другого пілота Юрія Єгорова - до восьми, керівника польотів Юрія Яцюка та заступника командувача авіакорпусу Анатолія Третьякова - до шести. Колишнього керівника служби безпеки польотів Анатолія Лукіних - до чотирьох.

Родичі та близькі загиблих та потерпілі внаслідок трагедії до останнього боролись у судах і намагались добитися засудження не лише виконавців, які керували СУ-27, але й військового керівництва, яке організувало повітряне дійство. Справу проти чотирьох генералів (Волошечка О.О., Алексєєва В.О., Стрельникова В.І., Онищенка С.І.) 2004 року виділили в окреме провадження та скерували на додаткове розс­лідування, яке тривало до весни 2006 року. Однак суди визнали керівництво невинним.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.4233 / 1.55MB / SQL:{query_count}