Генералів виправдав Верховний Суд. Далі - хіба в Страсбург
"Скнилівських" генералів остаточно виправдали. Військова судова колегія Верховного Суду України залишила без змін виправдувальний вирок чотирьом колишнім керівникам Військово-повітряних сил України, які були причетні до організації авіашоу на аеродромі "Скнилів" 27 липня 2002 року.
"Це рішення означає, що в межах українського правового поля у Скнилівській трагедії поставлено крапку. Потерпілі ще можуть подати скаргу в Європейський суд з прав людини для реалізації свого права на справедливий суд. У нас є претензії до того, як відбувалися засідання. Не всіх потерпілих повідомляли про час і місце засідання. Цього вже достатньо, щоб поставити під сумнів об'єктивність суду. Ми також не погоджуємося з вироком. Близько ста потерпілих внаслідок Скнилівської трагедії готові продовжувати справу в Європейському суді", - розповів "Пошті" Володимир Кравчук, адвокат, представник потерпілих у суді.
Від дня Скнилівської трагедії минуло понад шість років. 27 липня 2002 року, о 12 годині 45 хвилин, на аеродромі "Скнилів" у Львові під час виконання демонстраційного польоту на авіаційному святі з нагоди 60-ї річниці з дня створення 14-го авіаційного корпусу зазнав катастрофи літак Су-27УБ. Унаслідок катастрофи загинули 77 осіб, 28 з них - діти. Тілесних ушкоджень зазнали 116 людей.
У червні 2005 року Військовий апеляційний суд Центрального регіону визнав вину Володимира Топонаря, Юрія Єгорова, Юрія Яцюка, Анатолія Третьякова, Анатолія Лукіних, оскільки вони не вжили всіх заходів безпеки польоту літака під час авіашоу. Через відсутність складу злочину судді виправдали Олега Дзюбецького, який був командиром військової частини в Озерному Житомирської області, звідки прилетів Су-27. Командира екіпажу Су-27 Володимира Топонаря засудили до 14 років, другого пілота Юрія Єгорова - до восьми, керівника польотів Юрія Яцюка та заступника командувача авіакорпусу Анатолія Третьякова - до шести. Колишнього керівника служби безпеки польотів Анатолія Лукіних - до чотирьох.
Родичі та близькі загиблих та потерпілі внаслідок трагедії до останнього боролись у судах і намагались добитися засудження не лише виконавців, які керували СУ-27, але й військового керівництва, яке організувало повітряне дійство. Справу проти чотирьох генералів (Волошечка О.О., Алексєєва В.О., Стрельникова В.І., Онищенка С.І.) 2004 року виділили в окреме провадження та скерували на додаткове розслідування, яке тривало до весни 2006 року. Однак суди визнали керівництво невинним.