Між Музеєм народної архітектури і побуту та ЮНЕСКО підписана угода на суму 300 тисяч доларів у рамках “Програми ревіталізації і збереження культурної спадщини Музею народної архітектури і побуту у Львові”.
Програма розрахована на два роки. Передбачені семінари та купівля спеціального обладнання для архітектурного відділу і фондосховища. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.
КОМЕНТАР |
Іван Косачевич, директор Музею народної архітектуриі побуту у Львові: |
- Проект передбачає 544 тисячі доларів, але частина цієї суми пішла на адміністрування і залишилася в ЮНЕСКО. Із 300 тисяч, які отримали, запланували виконати кілька великих блоків робіт. Перший - виділення грошей на менеджмент, аналіз попиту, покращення туристичної привабливості музею, вивчення досвіду інших музеїв, витрати на рекламу. Другий - реставраційні роботи. Відновимо хату зі села Шандрівець, яка згодом стане міні-класом, у якому діти опановуватимуть народні ремесла. Третій - створимо сучасні робочі місця, закупимо нове обладнання для працівників, програмне забезпечення тощо. І нарешті четвертий - він стосуватиметься ремонтів, які проведемо в адміністративному корпусі, реставраційних майстернях і фондосховищі. А ще придбаємо реставраційне обладнання: від сокир до верстатів та мікроскопів. Плануємо пошити фірмовий одяг для працівників, проводитимемо навчальні програми як для учнів ПТУ, так і для дітей. |
“Буде закуплене спецобладнання, зокрема сканери, інші речі. У перший рік втілення цього проекту передбачений початок ремонту одного з об’єктів. Це хата села Шандрівець Турківського району та роботи у фондосховищі. На другий рік планують завершити роботи на цих двох об’єктах і ремонт майстерні, що украй важливо для музею. Ми намагаємося утримувати його як можемо. Маємо певні борги перед Музеєм народної архітектури і побуту щодо бюджету розвитку на минулий рік, а також плани на найнеобхідніші видатки з бюджету розвитку на цей рік”, – розповіла начальник міського управління культури Ірина Подоляк.