На Львівщині необхідно переглянути питання ефективності ведення соціальної політики в контексті реформування освіти. Як інформує прес-служба Львівської ОДА, на цьому учора під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації наголосив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк.
За словами керівника області, більшість дітей потрапляють у школи-інтернати ситуативно, без детального вивчення справи. “Звичайно, є приклади, коли дитина дійсно є розумово відсталою і з неблагополучної сім’ї. Такі діти мають бути у відповідних закладах. Однак є діти, які в загальноосвітніх школах стають тягарем для вчителів”, – зазначив М. Костюк.
Відтак голова облдержадміністрації закликав усі служби області, яких стосується ця справа, зробити необхідний аудит інтернатних закладів області та визначити, чи дійсно всі діти, що перебувають у таких установах, мають там бути.
“Кількість кандидатів в інтернатні установи має зменшуватися, а відбір потенційних кандидатів у такі заклади має бути жорсткішим, але й справедливішим. В інтернатах цілодобового перебування повинні бути діти з тих сімей, які дійсно не можуть забезпечити дитину матеріально”, – наголосив М. Костюк.
Очільник області дав доручення утворити в обласній державній адміністрації тимчасову комісію із впорядкування роботи інтернатної системи та напрацювати пропозиції з реформування цієї системи, а також створити повноцінну комісію в районних центрах тих служб, які займаються скеруванням дітей до інтернатних закладів. “За місяць ми маємо стовідсотково напрацювати програму добору дітей у школи-інтернати”, – підсумував губернатор.
Станом на сьогодні в області функціонують 30 шкіл-інтернатів. За період із 2006 до 2012 року зменшено на 50% кількість учнів, які навчаються у таких навчальних закладах.
Порівняно з кількістю учнів області, частка учнів загальноосвітніх шкіл-інтернатів у 2012–2013 н. р. становить 0,33% (1219 учнів).