Менше одружень та розлучень

Які імена були найпопулярнішими торік на Львівщині

Які імена були найпопулярнішими торік на Львівщині

Традиційно наприкінці січня державні відомства підбивають підсумки року, що минув, та показують у цифрах, що й наскільки змінилося. 

Як зазначила “Пошті” начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Львівській області Ірина Олива, впродовж 2012 року органами державної реєстрації актів цивільного стану на Львівщині складено 81 222 актових записи цивільного стану, з них про:

– народження – 30 415, що на 1 323 більше ніж у 2011 році (29  092);   

– смерть – 31 668, що на 506 більше ніж у 2011 році (31 162); 

– шлюб –16 085,  що на 2 872 менше ніж у 2011 році (18  957); 

– розірвання шлюбу –

1 672, що на 426 менше ніж у 2011 році (2 098); 

– зміну імені – 1 243, що на 204 менше ніж у 2011 році (1 447);

– поновлено актових записів – 139,  порівняно зі 170 у 2011 році. 

Тож, порівняно з  2011 роком, кількість складених актових записів про народження збільшилася на 4%, про смерть – на 2 %. Водночас кількість складених актових записів про шлюб зменшилася на 15%, про розірвання шлюбу –  на 20%, про зміну імені –  на 14%.

Варто нагадати, що минулого року набув чинності Закон України “Про внесення змін до пункту 1 статті 22 та пункту 2 статті 23 Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку”. Зокрема, ним встановлюється шлюбний вік для чоловіків та жінок – 18 років. До ухвалення цих змін шлюбний вік для жінок становив 17 років, для чоловіків – 18 років. 

Передбачено також, що рішенням суду право на шлюб може бути надано особі, яка досягла 16 років, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Раніше чинною була норма законодавства щодо встановлення виключного мінімального шлюбного віку на рівні 14 років.

“Шлюбний вік – це складна та спірна правова категорія, яка визначається по-різному, враховуючи статеву зрілість, завершення фізичного росту організму, стан психічного, розумового, морального та соціального розвитку людини, які в комплексі мають забезпечити її здатність до виконання нової суспільної ролі – дружини, матері; чоловіка, батька. Тому у кожному конкретному випадку шлюбний вік необхідно визначати за наведеними факторами”, – каже Ірина Олива.

Тож особи, котрі бажають створити сім’ю у віці до 18 років, мають тепер звернутися з відповідною заявою до місцевого суду, який після з’ясування наявності підстав для задоволення поданої заяви надає чи не надає право на шлюб. “У таких ситуаціях суд здійснює контрольну функцію права на шлюб, що належить виключно до його компетенції”, – зазначає посадовець.  

Однак не варто завчасно тішитися, що сім’ї на Львівщині стали міцнішими. Значне зменшення кількості актів реєстрації розірвання шлюбу Ірина Олива пояснює так: якщо розірвання шлюбу було здійснене судом, то воно не підлягає державній реєстрації в органі РАЦСу. У таких випадках документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало чинності. 

“Розірвання шлюбу здійснюється судом за заявою подружжя, яке має дітей, за заявою будь-кого з подружжя, якщо один із нього засуджений до позбавлення волі, в порядку окремого провадження, а також за позовом одного з подружжя. У випадку розірвання шлюбу особа, яка змінила прізвище під час державної реєстрації шлюбу, визначає для себе: надалі іменуватися цим прізвищем або відновити дошлюбне прізвище”, – каже Ірина Олива. 

ДО ТЕМИ

У 2012 році найчастіше батьки називали дітей такими іменами:

 

хлопчиків – Максим, Андрій, Юрій, Владислав, Володимир, Олександр, Богдан,  Дмитро, Матвій, Олег; 

 

а дівчат – Анастасія, Софія, Вікторія, Вероніка, Марія, Анна, Соломія, Марта, Юлія, Христина.

 

Серед рідковживаних імен такі: 

 

чоловічі – Бенедикт, Сидір, Северин, Світозар, Устим, Варфоломій, Омелян, Тадей, Всеволод, Ісак; 

 

жіночі – Атена, Агата, Вірсавія, Варвара, Магдалена, Маргарита, Мальвіна, Серафима, Павлина, Яра. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4085 / 1.57MB / SQL:{query_count}