Цьогорічна зима запам’ятається неймовірною ожеледицею та тотальним обледенінням дерев. Це природне явище завдало ще й значних незручностей, які найбільше відчуваються під час пересування містом. За два дні у Львові через негоду травмувалося 258 львів’ян, із яких 35 довелося госпіталізувати. Львівські трамваї, як виявилося, просто не можуть їздити через обледенілі дроти та воду, що стає причиною загоряння електрообладнання. Тому на трамваї доводиться або дуже довго чекати, або йти пішки.
“Найпроблемнішими є ділянки на вул. Сахарова та вул. Франка. Тролейбуси курсують нормально. На місця виїжджають наші аварійні бригади і оперативно ліквідовують неполадки, аби швидко відновити рух електротранспорту. Погодні умови дійсно важкі, але ми докладаємо максимум зусиль, щоб електротранспорт працював якісно”, – розповів Олег Білокурий, заступник директора з руху ЛКП “Львівелектротранс”, інформує прес-служба мерії.
Ба більше, на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ситуацію, що склалася, визнано надзвичайною місцевого рівня. Лише у вівторок, 22 січня, не було світла у 336-ти селах і містечках області, зокрема у Жовківському, Сокальському, Кам’янка-Бузькому, Радехівському, Мостиському, Яворівському, Бродівському районах та частково у Брюховичах.
Ожеледиця та падіння замерзлих дерев стали причиною ухвалення рішення про обмеження руху великовантажного автотранспорту на ділянці дороги державного значення Київ–Чоп від Львова до Бродів та на інших дорогах у напрямку Волинської області. З доріг Львівщини прибрали 327 повалених під час негоди дерев! Водіїв просять найближчим часом утриматися від поїздок приватними авто.
Падають дерева на тротуари і дороги Львова. Наприклад, багато повалених гілок журналісти “Пошти” бачили на вул. Залізняка та Личаківській. Дерево впало і на вул. Винниця. У мерії просять бути обережними під час прогулянок парками “Знесіння”, “Високий замок” та “Озеро Левандівське”.
Драматизму ситуації додає те, що боротися із наслідками таких погодних умов майже неможливо. Якщо сніг можна прибрати, то як прибирати воду, що ввечері перетворюється на лід?! Звичайно, можна посипати цей лід піском, але так роблять, чомусь, не на всіх вулицях.
Львів’ян у мерії просять телефонувати з приводу виникнення будь-яких непередбачуваних ситуацій на гарячу лінію міста за коротким номером 15-80, або 297-5-911. “Якщо в січні було в середньому близько 450 дзвінків щодня, то вчора (у вівторок, 22 січня, – “Пошта”) наші оператори опрацювали 1334 дзвінки, що втричі більше, ніж у звичайні дні січня”, – повідомила Валентина Бартошик, начальник адміністративно-господарського управління міськради.