Мокра снігова халепа

Не лише погода немилостива до львів’ян, але й у місті катастрофічно бракує двірників. Люди покидають роботу через низьку оплату праці 

Не лише погода немилостива до львів’ян, але й у місті катастрофічно бракує двірників. Люди покидають роботу через низьку оплату праці 

Понеділок для львів’ян став неабияким випробовуванням – кучугури мокрого снігу під ногами, особливо на узбіччях доріг (!), лід, через який вивертає ноги, калабані, які не перескочити… Жахливо! Поки кожен із нас дістався на роботу чи з роботи, те й робив, що нарікав на комунальників. Ті, звісно, хоча й прибирають Львів, проте їхніх сил таки замало.

Починаючи з середи та до кінця тижня львів’янам варто очікувати морозяної погоди. Відтак в Україну прийдуть 20-градусні морози. “Починаючи з 24 січня очікуємо зниження температури на 4-7 градусів, а 25-27 січня  подальше її зниження вночі до -12...-18 градусів у західних регіонах”, – розповів директор Гідрометцентру Микола Кульбіда, інформує ukranews 

Помилки прибирання обіцяють виправити… 

“Я не задоволений тим, як місто прибирають, його б мали прибирати краще. Але ми живемо у реальному світі, погода змінюється, кожне прибирання – це гроші. Там, де є помилки, будемо виправляти”, – зазначив учора голова міста Андрій Садовий.

За прогнозами синоптиків, сьогодні, 22 січня, буде така ж погода, як і учора, лише ввечері дощ перейде у мокрий сніг. Ожеледиці нам не оминути. А, починаючи від середи, нас чекає  зниження температури. “23 та 24 січня вдень буде 1– 6 градусів морозу. Опади переходитимуть із дощу у мокрий сніг. До кінця тижня буде утримуватись морозяна погода”, – розповіла “Пошті” Олександра Тузяк, синоптик Львівського регіонального гідрометеоцентру. 

Відтак сьогодні через  ожеледицю львів’янам варто бути обережними: краще зайвий раз не виходити з дому, та замість власного авто користуватися громадським транспортом. До слова: про усі надзвичайні ситуації можна інформувати гарячу лінію міста за тел. 15-80.

Громадський транспорт зупинився 

Через негоду вчора були значні затримки руху громадського транспорту. Як повідомили у диспетчерській службі “Львівелектротрансу”, через обледеніння ліній електропередач учора сталась затримка у русі трамваїв на вул. Підвальній – Руській, на площі Торговій. 

“Якщо трамвай має більше сили збити той лід, який намерз на контактних дротах, то з тролейбусами ситуація дещо гірша. Намерзання на дротах не дозволяє машинам рухатись, контакти іскрять і тому маємо проблеми. Найважча ситуація в так званих прольотах – на вул. Стрийській, де рухається тролейбус №5, вул. Любінській – №9 та №11, який курсує до кладовища та тублікарні”, – цитує прес-служба мерії Олега Білокурого, заступника директора з руху ЛКП “Львівелектротранс”.

У зв’язку з погіршенням погодних умов ДАІ закликає водіїв бути максимально обережними! Інспектори наголошують, за умов недостатньої видимості потрібно рухатися з увімкненим ближнім світлом фар.

“Користуйтеся пасками безпеки, дотримуйтесь безпечної швидкості, інтервалу та дистанції, уникайте ризикованих маневрувань. Будьте особливо уважними на спусках та підйомах, шляхопроводах, під’їжджаючи до пішохідних переходів, біля навчальних закладів”, – кажуть у прес-службі УДАІ у Львівській області.

Хто хоче у двірники?

У ніч на вчорашній день комунальники міста використали 300 кубометрів піскосуміші та залучили 52 одиниці техніки. Як повідомляють у відділі благоустрою, найбільше використали піскосуміші та спеціальних машин у Залізничному районі. Впродовж дня Львів прибирали 47 спецмашин.

“Є проблема: дощ падає, плюсова температура, але йде похолодання. Це треба усе розчищати оперативно, вручну. Немає такої технічної можливості посипати під кожним під’їздом, біля кожного будинку. Звичайно, місто прибирають, і будуть прибирати – для цього є технічні засоби, піскосуміш у достатній кількості. Тому до мешканців міста у мене прохання: бути дуже обережними і уважними”, – каже міський голова Андрій Садовий. Водночас мер бідкається: у Львові третина двірників написали заяви на звільнення. З його слів, вони за мізерні гроші не хочуть працювати. 

“Зараз у Галицькому районі бракує 39 двірників. Узимку люди звільняються через те, що у цей період дуже важка робота. Тому звертаюсь до городян, ми з радістю приймемо на роботу охочих”, – каже голова Галицької райадміністрації Ірина Маруняк.  

ДО ТЕМИ

У минулу п’ятницю пасажири двох авіарейсів не змогли вилетіти зі Львова. Авіакомпанії “ВіззЕйр Україна” та “Люфтганза” відмінили рейси Львів-Венеція та Львів-Мюнхен  через несприятливі погодні умови. Як пояснює прес-служба львівського летовища, відміна цих рейсів не пов’язана із функціонуванням аеропорту. Усі інші рейси відбувалися згідно розкладу, а сам аеропорт працював у звичайному режимі. Через погані погодні умови низка європейських аеропортів також не працювала. Аеропорт Франкфурта у неділю на кілька годин повністю припинив роботу, скасувавши всі 130 рейсів через крижаний дощ та ожеледицю. Також снігопади, які прийшли в Британію, Францію і Німеччину в кінці минулого тижня, призвели до скасування рейсів у найбільших аеропортах цих країн, а також до складної ситуації на автомагістралях Європи, інформує УНІАН.

ВАЖЛИВО

“Пошта” нагадує, як правильно ходити під час ожеледиці, аби не травмуватися:

Правильно дібране взуття в кілька разів знижує ймовірність падіння. Підошва має бути з каучуку, аби не ковзати, шорсткою, із грубим візерунком. Жінкам краще одягати взуття на невисоких стійких підборах чи платформі.

Під час прогулянок належить іти без поспіху, дещо розслабивши ноги в колінах, ступати на всю підошву. Не варто піднімати ноги надто високо. Краще минати металеві покришки люків – зазвичай у таку погоду вони вкриті льодом. 

Особливо обережними під час виходу на вулицю мають бути люди похилого віку. Вони повинні мати хоча б паличку з гумовим наконечником, на яку зможуть обіпертися. Прогулянки вагітних в ожеледицю без супроводу близьких чи рідних  також дуже небезпечні як для жінок, так і для майбутніх дітей. 

Йдучи слизькою дорогою, не тримайте руки в кишенях, адже саме руки допоможуть зберегти рівновагу або зменшити силу падіння. Бажано не нести важкої сумки, яка хилитиме вас в один бік, краще візьміть наплечник. Якщо ж його немає, вагу краще розподілити рівномірно на обидві руки, що допоможе втримати рівновагу.

Як правильно падати

Якщо ж ви все-таки послизнулися, медики радять зігнути ноги в колінах, втягнути голову в плечі і постаратися впасти на бік. Бо якщо вже падати, то так, щоб насамперед захистити голову.

Часто під час падіння люди намагаються зменшити удар, витягнувши руки перед собою. Цього робити не варто, адже так легко можна отримати переломи зап’ястка або передпліччя. 

Якщо падаєте на спину, фахівці радять притиснути підборіддя до грудей, а руки розвести ширше. Якщо ж летите шкереберть з висоти, наприклад зі сходів, важливо захистити голову і шию, тому слід спробувати прикрити їх руками.

Як отримати компенсацію

Якщо ви постраждали від падіння під час ожеледиці, можна через суд вимагати компенсації матеріальної та моральної шкоди. Найголовніше – з’ясувати, хто є відповідальним за благоустрій цієї території. У більшості випадків відповідачами є ЛКП. Для отримання компенсації потрібно зібрати чимало доказів. Наприклад, якщо ви впали на слизькому тротуарі та травмувалися, перше, що треба зробити, – відразу викликати швидку допомогу, щоб задокументувати факт травмування. Бажано взяти контактні телефони свідків та їхні домашні адреси для того, щоб надалі їх можна було запросити до суду як свідків. По змозі слід сфотографувати або зняти на відеокамеру місце, де ви впали і травмувалися. Щоб у судовому порядку довести матеріальну шкоду, вам необхідно підрахувати витрати на лікування, зберігши усі чеки та квитанції на купівлю ліків і оплату процедур. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4082 / 1.63MB / SQL:{query_count}