А ви знаєте, що вас возять ліфти, яким вже чверть століття? Ви ще хочете їхати таким підіймачем? Чи не краще і чи не безпечніше пройтися пішки?
На Львівщині дві із трьох з половиною тисяч ліфтів вже відпрацювали встановлений термін експлуатації. А безпосередньо у Львові понад 25 років використовувалися майже 1,6 тис. підіймачів. Згідно з вимогами нормативно-правових актів з охорони праці, їх мають зупинити, – акцентують у територіальному управлінні Держгiрпромнагляду у Львівській області.
Ще гірша ситуація з диспетчеризацією ліфтів. За нормами диспетчерські системи мають працювати не більше ніж десять років, натомість використовуються по 25-30! Їхнє обладнання морально застаріле, майже повністю зношене, часто виходить із ладу. І щороку ситуація стає все критичнішою…
У місті розробили програму технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках, але торік із 259-ти запланованих замінили лише один (!) та капітально відремонтували два ліфти. В області також обіцяли розробити програму фінансування модернізації підіймачів у житлових будинках, але й цього не зробили.
У 2013-му посадовці міськради планують закласти у бюджет понад чотири мільйони гривень на капітальний ремонт і модернізацію підіймачів. Як інформує прес-служба міськради, із загального фонду міського бюджету на цей рік передбачено 380 тис. грн на експертне обстеження ліфтів, у яких закінчився термін експлуатації.
“Ми звертатимемося із проханням виділити з бюджету розвитку гроші для обстеження всіх ліфтів, які відпрацювали термін експлуатації. Також із бюджету розвитку планується виділити 4 млн 115 тис. грн на капітальний ремонт і модернізацію ліфтів”, – зазначає Борис Березяк, начальник відділу капітального ремонту житлового фонду міськради.