Депутати Львівської міськради проголосували за отримання кредиту від ЄБРР на інвестицію у проект модернізації інфраструктури теплопостачання у Львові. Відповідно до рішення сесії, проект модернізації теплопостачання передбачає диспетчеризацію та оптимізацію, обов’язкову заміну теплотрас, встановлення когенераційних установок ЛМКП “Львівтеплоенерго”. Впровадження проекту сприятиме зменшенню тепловтрат, витоків води, споживання електроенергії та витрат на ремонт та обслуговування. Сума кредиту становить 20 млн євро і дають його на 13 років.
“Ці гроші підуть на декілька проектів. Щодо модернізації, вона включає автоматизацію і диспетчеризацію всіх котелень. Від такої модернізації в режимі он-лайн будемо бачити всі параметри аварії, – каже “Пошті” Михайло Хаман, заступник “Львівтеплоенерго”. – Та й безпосередньо львів’яни відчують результати модернізації. Бо коли вони телефонуватимуть зі скаргами, що у них немає гарячої води, то диспетчер буде про це знати і скаже, що над цим питанням уже працюють. Зараз чекаємо, коли хтось подзвонить, а тоді шукаємо проблему”.
За кредитні гроші від ЄБРР планують реалізувати чотири проекти. Усе розроблятиме спеціаліст вищої категорії, якого призначить ЄБРР. Упродовж року хочуть провести тендери. Самі ж львів’яни, найiмовірніше, ці зміни відчують уже у 2014-2016 рр.
“Також плануємо за 3,4 млн євро реконструювати магістральні теплові мережі. Третій проект – заміна внутрішньо-квартальних теплових мереж Сихівського району, четвертий – когенераційні установки на ТЕЦ-2, які вироблятимуть і теплову, і енергетичну енергію”, – зазначив Михайло Хаман.
Окрім кредитних грошей, тепловики очікують і залучення гранту Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології у розмірі 10 млн євро. “За ці гроші робитимемо індивідуальні теплові пункти. Цей проект захопить весь Сихівський масив і Новий Львів. Буде понад 1000 індивідуальних теплових пунктів, туди постійно подаватимемо теплоносій. Відтак мешканці кожного будинку самі вирішуватимуть, коли їм включати опалення чи гарячу воду. Грант нам виділили, аби комфортно було для громадян та менше шкодило екології. З індивідуальними тепловими пунктами зменшиться споживання газу на 15-20%, через це люди менше платитимуть за споживання тепла”, – розповів Михайло Хаман.