6 січня, напередодні Святвечора, відбудеться урочисте внесення дідуха на площу перед гарнізонним храмом Святих апостолів Петра і Павла (костел єзуїтів). Цього дня центром міста пройде святкова процесія з колядою, а встановлювати дідуха буде міський голова.
“Цього року буде змінена дислокація святкового дідуха. Він буде розмішений на площі перед церквою Петра та Павла. Це буде більш камерно, це гарна площа. Різдво у Львові – це особлива атмосфера. Львів має незабутній ореол, бо у нашому місті понад 100 діючих храмів. Багато гостей приїжджають і власне у Львові черпають духовну енергію”, – зазначив нещодавно міський голова Львова Андрій Садовий
“Хлібне дерево” ще кількадесят років тому було не тільки окрасою кожної української оселі, але й заміняло нашим дідусям і бабусям новорічну ялинку. Традиція ставити дідуха має давнє коріння. У дохристиянських віруваннях він був утіленням бога Коляди, а також символізував дух врожаю, пам’ять про предків. А давнє християнське трактування дідуха – символ святого Йосифа, опікуна Пресвятої Родини. Нехай ця українська різдвяна прикраса пригадує мешканцям нашого міста щедрість Творця, від Котрого впродовж року ми отримували “хліб насущний”, Котрий є джерелом миру, злагоди та справжнього затишку в домі і в душі”, – інформує сайт гарнізонного храму Святих Верховних апостолів Петра і Павла.
“О котрій саме годині відбудеться встановлення дідуха ми ще не знаємо. Ми постараємося його якось християнізувати, бо це дохристиянський символ і треба його наповняти християнським змістом”, – розповів “Пошті” настоятель храму Святих Верховних апостолів Петра і Павла отець Степан Сус.
Висота цьогорічного дідуха сягатиме понад 3 метри. Для нього приготували 100 снопів вівсяної соломи.
“Снопи перев’яжуть солом’яною косичкою. Авторами львівського Різдвяного Дідуха є родина Коцюків з села Голобутів Стрийського району Львівської області. Вони працюватимуть над його виготовленням. Родина Коцюків давно займається плетенням із соломи. Їхні вироби вже стали відомими і популярними. Наш Різдвяний Дідух буде пишним, крислатим і розгалуженим”, – розповіла Оксана Челепіс, начальник міського відділу культури і мистецтв.